İşte Akyürek farkı Viranşehir’e 70.000.000 TL yatırım

Şanlıurfa Akparti Milletvekili Mehmet Akyürek Viranşehir'e bir proje daha kazandırdı.

6090 Okunma
Şanlıurfa Akparti Milletvekili Mehmet Akyürek Viranşehir'e bir proje daha kazandırdı. 2017 yılının bitmesine bir ay kala Viranşehir’e  70.000.000 TL. (Eski Türk Lirasıyla Yetmiş Trilyon) yatırım.  10.09.2013 yılında yine Mehmet Akyürek’in girişimleri ile DSİ Genel Müdürlüğünce Proje ihalesi yapılan Viranşehir İçme Suyunun yapım işi yatırım programına alındı. Viranşehirde 50 yıl Su sorunu yaşanmayacak.dedi.kyürek,projenin 2013 yılında yine kendi girişimleri ile DSİ Genel Müdürlüğünce programa alındığını hatırlattı.
 
Yapılacak yatırım ile ilçenin 50 yıllık içme suyu projesinin çözüleceğini aktaran Akyürek, halkın hizmetkarı olduklarını vurguladı.
 
Gece gündüz ilçenin sorunlarının çözüm noktasında çalıştıklarını vurgulayan Akyürek, 2017 yılının bitmesine bir ay kala bakanlıktan 70 milyon lira Viransehir'e aktarmayı başardıklarını kaydetti. 
 
Akyürek; "Su hayatın kaynağıdır. Halkımızın su probleminin çözülmesi ve daha sağlıklı suya kavuşması için 2013 yılında çalışmaya koyulduk.O yıl içerisinde ana içme suyu projesinin yapılmasını sagladık.İhtiyaç duyulan 70 milyon liralık ödenek aldık.Gerek Cumhurbaşkanımız gerekse  hükümetimizin bölgeye verdiği önemi gösteriyor. Bizde halkımıza hizmet vermek ve sorunlarını çözme noktasında gece gündüz çalışıyoruz." dedi. 
 
Proje kapsamında Ceylanpınar sınırlarında bulunan Beyazkule mevkiinde su kuyuları kazılacak. Karacadağ bölgesinde yapılacak büyük su depolarına pompalar ile taşınacak su daha sonra ilçeye aktarılacak. Modern proje ile hizmete girecek su projesi, ilçenin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak.
 
 
Etiketler Mehmet Akyürek Yatırım Şanlıurfa Ak Parti