Ankara’da “Ulusal Kırsal Ağ Lansman” Toplantısı Düzenlendi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde düzenlenen toplantıya Urfa’dan da katılım sağlandı.

8433 Okunma
Kırsal Kalkınma Programında belirlenen hedefleri desteklemek, uygulamada yer alan tüm paydaşlar arasında bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlamak amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde “Ulusal Kırsal Ağ” oluşturulması planlandı.
 
Bu kapsamda kurulacak olan Ulusal Kırsal Ağ’ın paydaşlara tanıtılması amacıyla Ankara’da üst düzey temsilcilerin yer aldığı geniş katılımlı bir Lansman toplantısı ve yerel eylem grubu fuarı (YEG) gerçekleştirildi.
 
Toplantıya, Birecik Kaymakamı Kadir PERÇİ, Birecik Belediye Başkan Yardımcısı Abdulkadir ÇOPUR, Birecikli işadamları ve ilçemizde faaliyet gösteren dernek yöneticileri de katıldı. Toplantıda Kamu Kurumları, odalar, üniversiteler, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, yerel eylem gurupları(YEG), çiftçiler ve kırsal girişimciler de yer aldı.
 
Ulusal Kırsal Ağ Lansman Toplantısında Birecik Yerel Eylem Gurubu Derneği Standını ziyaret den Kaymakam Kadir PERÇİ, toplantının verimli geçtiğini belirterek ilimiz ve ilçemiz adına hayırlı olması temennisinde bulundu. 
 
 
Etiketler Kadir Perçi Ankara Urfa Ulusal Kırsal Ağ