Mevsimlik çocuk işçiler okullara kazandırılıyor

Uluslar Arası Çalışma Örgütü (ILO) Bosna Hersek Koordinatörü İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti

5451 Okunma
Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Bosna Hersek Koordinatörü Lejla Tanovic, Mevsimlik Tarım İşçisi Öğrencilerle ilgili ulusal düzeyde çalışmalar yapan Doç.Dr. Murat Gürkan Gülcan ve beraberindeki heyet İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.  
Ziyarette İl Mevsimlik Tarım İşçileri İzleme Kurulu gezici tarım işçisi öğrencileri okula kazandırma konusunda yapılan çalışmaları anlattı.
 Mevsimlik gezici tarım işçiliğinin sona erdirilmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığının önemli çalışmalar yaptığını vurgulayan Mahmut Çıtırık “Eğitimde feda edilecek tek bir fert bile yoktur şiarıyla hareket ediyoruz. Amacımız çocuklarımızın eğitim-öğretim ortamlarına kavuşturulması ve çocuk işçiliğinin sona erdirilmesidir” dedi. Müslüm Furkan Solak ise “İl genelinde oluşturduğumuz takip ekipleri ile saha çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalar neticesinde çocuklarımızı iş ortamından uzaklaştırıp okula kazandırıyoruz” dedi.
Bosna Hersek Ulusal Koordinatörü Lejla Tanovic “ Çocuk işçiliğinin sona erdirilmesi adına yaptığınız çalışmalardan memnun oldum. Hep birlikte bu çalışmaları devam ettirmenizi temenni ediyorum. Umarım çalışan tek bir çocuk bile kalmaz” dedi.
Karşılıklı fikir alışverişi ve iyi temennilerle toplantı sona erdi.
 
 
Etiketler Tarım İşçileri Çocuk Şanlıurfa Lejla Tanovic