İlik Nakli Olan Çocuğa Kaymakam Sahip Çıktı

Birecik Kaymakamı ilik nakli olan çocuğun devletin yardım elini uzattı.

5187 Okunma
Birecik Kaymakamı Kadir PERÇİ İlçemiz İncirli Mahallesinde gerçekleştirmiş olduğu halk toplantısında bir baba, çocuğunun deri hastalığına (Epidermolysis Bullosa) yakalandığını, ilik nakli olduğunu ve sağlık durumunun iyi olmadığını Birecik Kaymakamına iletti.
 
Çocuk ile bir araya gelen Kaymakam Kadir PERÇİ, çocuğun vücuduna bakarak hastalığı hakkında babasından bilgi aldı. Birecik Devlet Hastanesi Başhekimi Güney Cem BÜLBÜLOĞLU’na talihsiz çocuğun durumu ve hastalığı hakkında bilgi verdi. Çocuğun tedavisinin ve gerekli sağlık kontrollerinin yapılması için sağlık ekibinin mahalleye intikal etmesini istedi. Gerekli yardımların ve evde bakım hizmetlerinin verilmesini için de Birecik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gökmen GÖKLÜ ve Birecik Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ali GÜLEÇ’e talimat verdi.
 
Birecik Devlet Hastanesi Başhekimi Güney Cem BÜLBÜLOĞLU, çocuğun tedavisinin Ankara’da devam edeceğini ve bu konuda tüm takibin yapıldığını belirtti.
 
Kaymakam Kadir PERÇİ çocuk için Kaymakamlık olarak ne gerekiyorsa imkânlarımız ölçüsünde yapmaya hazırız dedi. Çocuğun bir an önce sağlığına kavuşması temennisinde bulunarak aileye geçmiş olsun dileklerini iletti.
 
 
Etiketler Birecik Kaymakamı İlik Nakli Çocuk