Şanlıurfa Taziye Listesi (03.12.2017)

Şanlıurfa'da vefat eden hemşerilerimizin bugünki listesi.

3569 Okunma
Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor. Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
---------------------------------------------
Adı Soyadı: Mustafa İlikli (30)
Merhum H.Fahri ve H.Mustafa İlikli'nin torunları, PTT Başmüdürlüğü personeli Müslüm İlikli'nin SGK da çalışan oğlu Mustafa İlikli Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 1 Aralıkta ikindiden sonra Yeni asri mezarlıkta defin edilmiştir.
Taziyesi korukent taziye evinde yapılacaktır.(bayanlarda aynı yerde)
--------------------------------------------
Adı Soyadı: Ayşe Çelik
Viranşehirli Hemşerimiz ÇELİK Ailesinden Merhum Ali Çelik’in Eşi, Şevket Çelik, Ahmet Çelik ve Mehmet can Çelik’in Anneleri, Ayşe Çelik 1 Aralıkta Vefat Etmiştir. Taziyesi mardin – Kızıltepe’de Taziye Evinde Yapılacaktır. 
-------------------------------------------
Adı Soyadı: Mehmet Ali Akar
Viranşehirli Hemşerimiz AKAR Ailesinden Seydo Akar, Cuma Akar, Aydın Akar, Şeyhmus Akar, Selahattin Akar ve Sinan Akar’ın Babaları Mehmet Ali Akar 1 Aralıkta Vefat Etmiştir. Taziyesi Viranşehir Şırnak Mahallesi Taziye Evinde Yapılacaktır.
--------------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Günlük Taziye Şanlıurfa Taziye