Şanlıurfa'da 'İyi Dersler Şoför Amca' projesi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları İşbirliğiyle Türkiye genelinde hayata geçirilen “İyi Dersler Şoför Amca Projesi” ile taşımalı eğitim sisteminde görevli şoförlerin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konusunda bilgi ve be

4403 Okunma

Proje kapsamında, Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı Salonunda, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı ile Milli Eğitim Müdürlüğünden formatör eğitimi almış iki personel tarafından, her ilçeden bir Jandarma Trafik Tim personeline ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevli bir personele Eğitici Eğitimi verildi. Eğitim seminerine Şanlıurfa iline bağlı ilçelerden toplam yirmi altı personele eğitim verildi.

Şoför eğitimleri 18-22 Aralık, 25-29 Aralık 2017 ile 01-05 Ocak 2018 ve 08-12 Ocak 2018 tarihleri arasında, her ilçede belirlenen eğitim salonlarında eğitici eğitimi almış personel tarafından icra edilecektir.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığınca, Şanlıurfa genelinde toplu öğrenci taşımacılığı yapan okul servis araç şoförlerinin eğitimine önem verilmekte ve denetimleri aralıksız sürdürülmektedir.

Etiketler İyi Dersler Şoför Amca Proje Şanlıurfa