Şanlıurfa Taziye Listesi (05.12.2017)

Şanlıurfa'lı vefat etmiş hemşerilerimizin bugünki listestesi.

5418 Okunma
Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor. Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
--------------------------------------------------------------
Adı Soyadı: Mehmet Salih Kabakulak (48)
Merhum terzi Mahmut Kabakulak'ın (Arap Mahmut )oğlu, Vehbi Necmeddin ve Ali Kabakulak'ın kardeşleri, Akçakale Telekom’da görevli Mehmet Salih Kabakulak Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi bugün öğle namazına müteakip Harrankapı camisinden alınarak Harrankapı aile mezarlığına defin edilecektir.
Taziyesi Abdurrahman Yavuz taziye evindedir (sırrın karşıyaka) 
-------------------------------------------------------------
Adı Soyadı: Şükriye Bakay 
Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Şefik Bakay'ın 85 yaşındaki Annesi Şükriye Bakay vefat etti. Şükriye Bakay'ın Cenazesi bugün Yusuf Paşa camisinden öğlen namazına müteakiben kılınacak cenaze namazıyla Bediüzzaman aile mezarlığına defin edilecek. Bakay Ailesi taziyeleri ise Ramazan Başak Taziye evinde kabul edecek.
-----------------------------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa Vefat