TED Koleji 2. Yılına Büyük Yeniliklerle Devam Ediyor

ŞANLIURFA / TED Şanlıurfa Koleji, ikinci yılına büyük yeniliklerle devam ediyor.

5084 Okunma
Kolej Müdürü Arif Kemal Şamat, öğrencileri hayata hazırlayan bir okul yaratmak için çaba gösterdiklerini belirterek, eğitim öğretimin yanı sıra onları sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere dahil etmeye özen gösterdiklerini söyledi. Şamat, “Bugün dünden daha güçlüyüz” dedi.
 
Şanlıurfa’da geçen yıl eğitim öğretime açılan TED Şanlıurfa Koleji, ikinci yılında adından söz ettiriyor. Geçen yıl TED’in misyonu ve vizyonuna yakışır bir eğitim dönemi geçirdiklerini kaydeden Şamat, öğrencilerin hem akademik anlamda desteklenerek hak ettikleri eğitimi almaları,  hem de sosyal, kültürel ve sportif anlamda desteklenmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı.
 
Şamat, “TED Şanlıurfa Koleji, güzel işler çıkardı. İlk yılımızda katıldığımız turnuvaların bir kısmında dereceler aldık. Sosyal anlamda çocuklarımızın tiyatroya, sanata yönelmelerini sağladık. Akademik anlamda çocukların gelişimlerine destek olarak ilk yıl Türk Eğitim Derneği’nin (TED) bir okulu olarak üzerimize düşeni yaptık, yapmaya devam ediyoruz” dedi.
 
Eğitim öğretim kadrolarını bu yıl güçlendirerek yola devam ettiklerini hatırlatan Şamat, geçen yıla göre kadrolarını yüzde 90 oranında koruduklarını bildirdi.
Şamat, “Kadromuza yeni öğretmen arkadaşlarımızı daha da güçlendirdik. Özellikle ortaokul kısmında, hemen hemen her branşta iki-üç öğretmenle bu yıla başlamış olduk. Yabancı dil kadromuz yenilendi. Daha önceki öğretmenlerimize ek öğretmenlerimiz geldi" diye konuştu.
 
 BİNA ÖĞRENCİLERLE YAŞATILMALI
Şamat, geçen yıl yaptıkları en güzel şeylerden birinin “yaşayan bir okul” yaratmak olduğunu dile getirerek şunları söyledi:
“Yaşayan bir okuluz, okulumuzun her köşesi yaşayan bir formatta. Sosyal, sportif ve sanatsal olarak dizayn edilmiş bütün köşelerimiz aktif durumda. Yani buradan çıktığımızda 3-D sınıfında mutlaka öğrencileri görürsünüz. Halı sahada, yüzmede öğrencilerimize rastlayabilirsiniz. Bina fiziki olarak yeterli olabilir ama yeteri kadar yaşamazsa o bina, çocuklarla beraber yaşatılmazsa bir anlamı yoktur.”
 
“KORİDORLARIMIZ URFA’YI ANLATIYOR”
TED Şanlıurfa Koleji’nin bu yıl öğrenci sayısını artırdığını ifade eden Şamat, bundan dolayı okul servisi sayısını da artırıp daha güçlü hale getirdiklerine vurgu yaptı. 
Şamat, yaptıkları yenilikleri ve değişimleri ise şöyle anlattı: “Eğitim köşelerimize yenilerini ekledik. Özellikle koridorlarımızın bir kısmını Urfa’nın yöresel konumlarını, bir kısmını ise ders içeriklerini anlatan duvar kağıtları ile kapladık. Bu da okulumuzun imajını güçlendirdi. Artık bir koridora girdiğinizde hangi derslerin olduğunu duvar kağıdı çalışmalarında görebiliyorsunuz. Öğrencilerimizle veliler, yeni değişikliğe olumlu tepki verdi. Okula gelenler de bu çalışmaları beğeniyor. “
 
 VELİLER, ÖĞRENCİLERİ YAKINDAN TAKİP EDEBİLİYOR
Bu arada, TED’de öğrencilerin daha yakından takibini sağlamak için kullanılan “K12” adı verilen sistem de ilgi görüyor. Sistemi geçen yıl velilerin yüzde 80’inin aktif kullandığını dile getiren Şamat, sistemde, tüm ödev takibi ile duyuruların yer aldığını hatırlattı. Şamat, “K12 kullanımını yüzde 90’ın üzerine çıkarmayı planlıyoruz. Çünkü bu sistem idareciler ile öğretmenleri rahatlatıyor” dedi.
 
 
Etiketler TED Şanlıurfa Koleji Arif Kemal Şamat Şanlıurfa