Şanlıurfa Taziye Listesi (10.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

12399 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
----------------------------------
Adı: Rabia Bayram
Merhum Abdullah Bayram’ın eşi Merhum Mehmet Sade Göncü’nün kızı Merhum Nazire Göncü’ nün kızı, Merhum İmam Bakır, Merhum Mehmet Salih, Hasan, Mehmet Bahaddin Göncü’nün kardeşleri. Cevdet, Endem, Turan, Av. Abdülkadir Bayram'ın anneleri TEDAŞ’tan emekli Halit Gül'ün kayın validesi Rabia Bayram Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
cenazesi ikindi namazına müteakiben Harran kapı camiden alınarak Harran kapı aile mezarlığına defnedilecektir.
Taziye evi Sarı kınacı evi
---------------------------------
Adı: Hacı Mahide TOPRAK
Merhum Hacı Hasan Toprak'ın kızı, Hacı Bozan ve Mahmut Toprak'ın yeğenleri, Merhum Bahattin Toprak, Abdülkadir ve Şerif Toprak'ın kız kardeşleri, Ömer Halil, Veysel, Bahattin, Mustafa Şahin Toprak'ın amcası kızları, Ömer Akgün, İsmail Suruçlu ve Ahmet Beyaz'ın baldızları, Reşat, İbrahim, Orhan ve Murat Bilen'in halası kızları, Fatih Beyaz, Muhammet Toprak Abdullah ve Mehmet Emin Suruçlunun teyzeleri, Hacı Mahide Toprak Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi bugün ikindi namazında yusuf paşa camisinden alınarak bediüzzaman aile mezarlığına defnedilecektir
Taziyesi yunus emre taziye evinde (Mehmet Akif Ersoy) 
---------------------------------
Adı: Medine Yavuz
Merhum Ahmet Savaş'ın kızı, Fehmi Yavuz'un hanımı, Ümit ve Barış Yavuz'un annesi, Salih Savaş'ın ablası, Halil Savaş'ın amcası kızı, Levent, Eyüp ve Bilal Savaş'ın halası, Turgut Baş ve İbrahim Garip'in teyzesi, Faruk, Özdemir ve Selim Özyavuz'un kaynanası Medine Yavuz Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi pazar günü öğle namazına müteakiben yusufpaşa caminden alınarak bediüzzaman aile mezarlığına defnedilecektir.
Taziyesi Özlek cami taziye evinde (bayanlar ve erkekler)
---------------------------------
Adı: Kadriye Yılmaz
Mustafa Babaoğlu'nun kızı, merhum Hacı Abuzer Yılmaz'ın hanımı Hüseyin, Mehmet, Ahmet ve Mustafa Yılmaz'ın anneleri, Veysel, Mehmet, Kadir, Ahmet ve İsmail Yılmaz'ın babaanneleri, merhume Kadriye Yılmaz Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi 9 Eylül cumartesi defin edilmiştir.
Taziyesi Balak taziye evindedir
Merhumeye Allah'tan Rahmet yakınlarına sabır diliyoruz.
---------------------------------
 
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Günlük Taziye Şanlıurfa 10.09.2017 Şanlıurfa Taziye