Şanlıurfa Taziye Listesi (11.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

12025 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
------------------------------------
Adı: İbrahim Halil Karagöz
Merhum Kürkçü Şıhmüslüm Karagöz'ün oğlu, Hacı Abdullah, Hacı Mustafa, Mehmet, Bahattin Hafız ve Ahmet Karagöz'ün kardeşleri, Halil Altıngöz, Cuma Yılmaz ve Mehmet Yasar Kavusak'ın kayınbabaları, Mahir, Müslüm, Mehmet ve Mahmut Karagöz'ün babaları, Ceylanpınar TİGEM'DEN emekli İbrahim Halil Karagöz Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi 10 Eylül pazar günü öğle namazına müteakip defin edilmiştir.
Taziyesi Miskinler cami taziye evinde (Eyyubiye)
-----------------------------------
Adı: Cevher Çiftçi (79)
Hüseyin ve Abdullah Çiftçi'nin babaları Sabri, Celal, Mehmet Ahmet Mustafa Çiftçi'nin abileri, buğday pazarında merhum Hacı Ramazan Hacı Ali ve Mehmet Emin Çiftçi'nin amcası oğlu Feridun Alagöz, Mustafa Kara Fevzi, Danacı İlyas Koyunbakan Mustafa ÇİFTÇİ'nin kayın babaları, Cevher Çiftçi Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. 
Cenazesi ikindi namazına müteakip Yusuf Paşa Camisinden alınarak Bediüzzaman aile mezarlığında defnedilecektir.
Taziyesi Gerger taziye evinde yapılacaktır.
----------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Günlük Taziye Şanlıurfa 11.09.2017 Şanlıurfa Taziye