Şanlıurfa Taziye Listesi (12.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

10043 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
----------------------------------------------
Adı soyadı: Hamide Ödemek
Japon pasajı esnafından Lütfü Kurt'un kızı,Yusuf ve Harun Kurt'un kız kardeşleri, Hamide Ödemek
Cenazesi bugün ikindi namazında Yakubiye yeni sefalı camisinden kaldırılarak çift kubbe aile mezarlığına defin edilecektir.
Taziyesi Hacı Abdurrahman Yavuz Taziye evi (Bayanlar da aynı yerde)
-----------------------------------------------
Adı Soyadı: Afra Acu
Tamah aşiretinin lideri Mustafa Acu Annesi Afra Acu hastanede hayata gözlerini yumdu.
Bir süredir Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma hastanesinde tedavi gören Tamah aşiretinin lideri Mustafa Acu Annesi ve Şıh Metmet Atlı'nın halası Afra Acu hastanede hayatını kaybetti. Morgdan alınan Acu'nun cenazesi kalabalık eşliğinde Sağlık mahallesinde kılınan namazın ardında aile mezarlığına defin edildi. Afra Acu'nın taziyesi Sağlık köyünde kabul ediliyor.
------------------------------------------------
Adı Soyadı: Gülcan Ceylan
Viranşehirli Hemşerimiz CEYLAN Ailesinden Uzun Zamandan Beridir Antalya İlinde yaşayan Berguhani Aşireti Mensubu Mehmet Ceylan’ın kızı, Yaklaşık olarak 1,5 Yıldır Antalya’daki Bir Özel Hastanede Yoğun Bakım Ünitesinde Yatmakta iken; Gülcan Ceylan 17 Yaşında Üç Gün Önce Vefat Etmiştir. Taziyesi Antalya’daki Evinde Yapılmıştır.
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı     - RABİA BOZKURT
Doğum Tarihi         - 1924
Defnedildiği Mezarlık - YENİ ASRİ AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - BEDENDİBİ TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
Adı Soyadı     - ZAHİDE BİLMEZ
Doğum Tarihi         - 1934
Defnedildiği Mezarlık - HARRANKAPI AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - SIRRIN CAMİİ TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
 
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Günlük Taziye Şanlıurfa