Mehmetçik Mahallesinden Başkan Çiftçiye Tepki

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Mehmetçik Mahallesi sakinleri Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanı Nihat Çiftçiye tepki gösterdi.

13872 Okunma

Karaköprü’ye bağlı Mehmetçik Mahallesi 17 senedir hiçbir hizmet alamadıklarını belirten mahalle sakinleri Başkan Çiftçiyi ve Karaköprü belediye başkanı Metin Baydilli’yi tepki gösterek görevlerini yapmaya davet etti. Defalarca yetkili mercilere başvurularda bulunduklarını iddia eden mahalle sakinleri hiçbir yetkilinin kendilerini hesaba almadığını ve gereken çalışmaların yapılmadığını ifade etti.

‘Pankart Açıp eylem Yapacaklar’

Mahalle sakinleri en yakın zamanda sorun ve sıkıntılarının giderilmediği takdirde pankartlı protesto yapıp yolu kapatacaklarını belirterek, bütün Urfalıların görmesi adına da şehir merkezine kadar yürüyüş gerçekleştireceklerini belirtti. Artık kendi mahallelerinde pis kokudan ve yollara akan atık sudan bıktıklarını söyleyen Mahalle sakinleri kendilerine insanlık muamelesinin yapılmadığını söyledi.

‘Bizimde temiz mahalle görme hakkımız var’

Mehmetçik mahallesinde yaşayan cemal Sönmez şunları söyledi, “Biz Defalarca Mehmetçik Mahallesi sakinleri olarak Nihat Çiftçinin makamına gittik. Belediye başkanlarının yanına giderek sorunlarımızı anlatmak için onlarda bizi Şuski’ye gönderdiler Şuski’den tekrara İmar müdürlüğüne imar müdürlüğünden Başkan Baydilliye gittik ve hiçbir netice alamadık. Ben sabah kalktım komşumla kavga ettim bu pislik su yüzünden alt yapımız yok biz Mehmetçik mahalle sakinleriyiz bizimde temiz mahalleyi görme hakkımız yok mu çoluk çocuğumuz orda burada pisliğin içinde oynarken diğer mahalle çocukları spor sahası ve parkta oynuyorlar bunlarda bizim hakkımız yok mu büyükşehir belediyesi diğer kırsal mahallelerde park ve spor sahaları yaparken niye Mehmetçik mahallesine gelip te mahallenin sorunlarını dinlemiyorlar.” dedi.

‘Makam aracına binerek belediye başkanı olunmaz’

“Biz insan yemeyiz insanları severiz biz bir iş için Makamınıza geldiğimizde seni yerinde göremiyoruz böyle belediye başkanlığı olmaz ki biz çok belediye başkanları gördük yani koruma ile gezmek yani makam arabasıyla gezmek böyle belediye başkanlığı olmaz ki onun bunun köyünün alt yapısını yaparken Mehmetçik Mahallesi ne yapmış sana oyumu vermemiş sana gel 450 tane seçmenimiz var burada bende bir mahalle sakiniyim muhtarda değilim Muhtarda mahalleye gelmiyor” diyen Mahalle sakini Cemal Sönmez, “Mehmetçik mahallesinin hali bumu olacak eğer ne yapmaya çalışıyorsanız gelin bir görüşelim Sayın vali Abdullah Erinin yanına gideceğiz; Belediyede çalışan encümenler parmak kaldır parmak indir kardeşim gelin gelin bizim oyumuzla encümen olmuşsunuz gelin burayı bir görün alt yapı sorununu halledin diğerlerini biz kendi cebimizle hallederiz Burada Tillo camisi var burada 500 kişilik yatılı imam hatip okulu var buranın pisliğini demi biz çekeceğiz biz Urfa halkı olarak utanıyoruz  ’’diye konuştu. 

Etiketler Şanlıurfa Urfa Mehmetcik Mahalle Başkan Nihat Çiftçi Metin Baydilli Karaköprü