Şanlıurfa Taziye Listesi (13.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

18450 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
------------------------------------------
Adı Soyadı: Halil Asal
Merhum şoför 58 Müslüm'ün oğlu, şoför 58 Hacı Bakır'ın kardeşi, Gokmen, Gökhan, Müslüm ve Metinin dayıları karselci Kemal Şimşekoğlu'nun kayınbiraderi Halil Asal Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi Uçakla Urfa'ya getirilecek olup defin vakti ayrıca duyurulacaktır.
------------------------------------------
Adı Soyadı: HAMİDE ÖDEMEK
Japon pasajı esnafından Lütfü Kurt'un kızı, Yusuf ve Harun Kurt'un kız kardeşleri, Hamide Ödemek
Cenazesi bugün ikindi namazında Yakubiye yeni sefalı camisinden kaldırılarak çift kubbe aile mezarlığına defin edilecektir.
Taziyesı Hacı Abdurrahman Yavuz Taziye evi (Bayanlar da aynı yerde)
-----------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Günlük Taziye Şanlıurfa 13.09.2017 Şanlıurfa Taziye