Viranşehir Belediye Kreşini Açmaya Hazırlanıyor

Viranşehir’de 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala Viranşehir Belediyesi, Belediye Kreşini açmak için harekete geçti.

11898 Okunma
Kreş için hazırlıklara başlayan Viranşehir Belediyesi, ön başvuruları almaya başladı.
Viranşehir Belediyesi Beyaz Masa birimine yapılacak olan ön başvuru sonrası yeterli öğrenci sayısına ulaşıldığı takdirde kreş hizmete sunulacak. Aksi halde yeterli sayıya ulaşılmadığında kreş faaliyete giremeyecek.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkanvekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye hizmet binasında bulunan Çocuk Kreşinin açılması için çalışma başlatıldığını, başlatılan çalışma ile Kreşin yeni Eğitim-Öğretim yılına yetiştirilmesinin planlandığını kaydetti.
Kreşte toplamda 50 Öğrencinin başvuruda bulunması gerektiğini sözlerine ekleyen Çimşit,“ Kreşe öğrencilerini kayıt etmek isteyen vatandaşların Belediye Beyaz Masa birimine gelip başvuruda bulunması gerekiyor. Başta Belediyemiz çalışanları başta olmak üzere diğer kurum çalışanları ve tüm vatandaşlarımız başvuruda bulunabilir ” diye konuştu.
Belediye Çocuk Kreşi 3 sınıftan oluşup, Kreş aylık ücreti Asgari ücretli ailelerden 50 TL, Asgari ücretli olmayan ailelere ise 100 TL olarak belirlendi.
 
 
Etiketler Viranşehir Kreş