Şanlıurfa Taziye Listesi (14.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

14630 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı: :Fehime İnanç (65)
Hacı İbrahim Kasalı’nın kızı Ahmet İnanç’ın eşi Ömer, Murat, Kadir, Mehmet İbrahim, Ümit İnanç’ın Anneleri. Adil, Mehmet, Sabri, Mustafa, Sami, Ömer, Murat Kasalı’nın ablası Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Yusuf paşa camisinden alınarak Bediüzzaman aile mezarlığına defin edilecektir.
Taziyesi Hadidiler taziye evinde (Beden dibinde)
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı: Yaşar Müjdeci
Viranşehirli Hemşerimiz Müjdeci Ailesinden Halit Müjdeci, Mehmet Emin Müjdeci ve Doktor Hasan Müjdeci’nin Yengeleri Yaşar Müjdeci dün Vefat Etmiştir. 
 Taziyesi Viranşehir Cumhuriyet Mahallesi Abdurrahman Malgir Taziye Evinde Yapılacaktır.
-----------------------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Günlük Taziye Şanlıurfa