Şanlıurfa Taziye Listesi (15.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

13152 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı: Lütfiye Cici (82)
Merhum Ömer Polat'ın kızı, merhum Emin Cici'nin hanımı, Suphi Fethi, Fevzi ve Remzi Cici'nin anneleri, merhum Nazif merhum Abdullah ve Ziya Polat'ın ablaları, Ahmet Gerger Ahmet Çavuş Usanmaz Nebi açarın kayın valideleri, Lütfiye Cici, Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi ikindi namazına müteakiben Yusuf paşa camisinden alınarak bediüzzaman aile mezarlığına defnedilecektir.
Taziye Yasın Arıcı taziye evi Karaköprü(bayanlar da aynı yerde)
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı: Hane Özarmut
Viranşehirli Hemşerimiz ÖZARMUT Ailesinden Hemo Şirin Özarmut’un Eşi, Gülo, Hikmeti İsmail ve Mustafa Özarmut’un Anneleri, Hane Özarmut Vefat Etmiştir. Taziyesi Viranşehir Eyyüpnebi Köyündeki Evinde Yapılacaktır
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı: Zeliha Aslan
Viranşehirli Hemşerimiz ASLAN Ailesinden Ali Kılıç’ın kızı, Mehmet, Hikmet, Ömer, Salih ve Mehmet Ali Kılıç’ın kız Kardeşleri Abdulkadir Aslan’ın Eşi Zeliha Aslan Vefat Etmiştir. Taziyesi Viranşehir Hürriyet Mahallesi Hacı Hacı Hüseyin Polat Taziye Evinde Yapılacaktır. 
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı: Şeyhmus Tomsa
Viranşehirli Hemşerimiz TOMSA Ailesinden Feyzi, Hüseyin, İbrahim ve Hasan Tomsa’nın babaları Şeyhmus Tomsa Vefat Etmiştir. Taziyesi Viranşehir Atatürk Mahallesi Hacı Ali Akbaş 
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı     - AYNİ ZELİHA KAYA
Doğum Tarihi         - 1940
Defnedildiği Mezarlık - BEDİÜZZAMAN AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - İMAM DEMİR TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
Adı Soyadı     - MEHMET KAYA
Doğum Tarihi         - 1958
Defnedildiği Mezarlık - BEDİÜZZAMAN  AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - KORUKENT TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
Adı Soyadı     - HALİL KAYAK
Doğum Tarihi         - 1934
Defnedildiği Mezarlık - YENİ ASRİ AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - ULUBATLI CAMİİ TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
 
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Günlük Taziye Şanlıurfa 15.09.2017 Şanlıurfa Taziye