Şanlıurfa Taziye Listesi (17.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

12482 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
------------------------------------
Adı Soyadı: Adile Aşkan
Merhum Mahmut Sello  kızı ali, halil, İbrahim, Bisirici’nin bacıları Hac Abdülkerim Aşka’nın eşi Müslüm, İsa, reşit Aşka’nın anneleri Nuri Bisirici, Mahmut Beyazkendir, Murat Erdoğan Sinan Aydemir, Çağdaş Güner’in kayın valideleri merhum sofi Mustafa’nın gelini Adile Aşkan hakkı rahmetine kavuşmuştur cenazesi İstanbul’da defnedilecektir taziyesi Gaziosmanpaşa Karadeniz mahallesinden yapılacaktır
------------------------------------
Adı Soyadı: Hacı Salih Hamevioğlu (80)
Merhum Şevket Beg'in oğlu, Siyami, Merhum Süheyl ve Merhum Sezai Hamevioğlu'nun ağabeyleri, Cenap, Saruhan ve Cem Hamevioğlu'nun babaları, merhum Ömer, Halil, Abdülkadir, Mehmet ve Ahmet Aksoy'un enişteleri, Şevket, Serdar, Serhad, Levent, Süheyl ve Sertaç Hamevioğlu'nun amcaları, Haydar Alpan, Ufuk Alpan ve Murat Alaybeyi'nin dayıları, Mehmet Özden'in kayınbabası, D.S.İ. den emekli Bölge Müdür Yardımcısı Hacı Salih Hamevioğlu Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi 16 Eylül Cumartesi ikindi namazına müteakip Yusufpaşa camisinden alınarak Bediüzzaman aile mezarlığına defin edilmiştir.
Taziye (Erkekler) Kaysı taziye evi (DSİ yanı).
Taziye (Kadınlar) Yenişehir mah.235.sokak.Özkna Apt.Kat1.No:1
-----------------------------------
Adı Soyadı: Seydo Çaput
Viranşehirli Hemşerimiz ÇAPUT Ailesinden Baleka Aşireti mensuplarından Lütfü Çaput, Sinan Çaput, Şükrü Çaput ve Mehmet Çaput’un Kardeşleri Seydo Çaput Yaklaşık bir haftadan beridir Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Yoğun Bakım Ünitesinde Acis Servis Bölümünde Yatmakta iken, Vefat Etmiştir. Taziyesi Viranşehir Hürriyet Mahallesi Hacı Hüseyin ve Emine Polat Taziye Evinde Yapılacaktır. 
----------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Günlük Taziye Şanlıurfa 17.09.2017 Şanlıurfa Taziye