Şanlıurfa Taziye Listesi (19.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

18962 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
----------------------------------------------
Adı Soyadı: Kahle Özbek
Merhum Mustafa Özbek'in eşi, oto tamirci Ahmet Yetkin'nin ablası Hadidi ailesinden Kahle Özbek Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi bugün ikindi namazına müteakiben Harrankapı camisinden alınarak Harrankapı aile mezarlığına defin edilecektir.
Taziyesi 20 eylül çarşamba günü Dehvari taziye evinde başlayacaktır.
----------------------------------------------
Adı Soyadı: Şeyh Mehmet Emin Güvenç (75)
Şeyh Casım'ın torunu, Şeyh İsmail'in oğlu, Merhum Şeyh Halil Güvenç'in, Merhum Şeyh Ahmet Güvenç'in, Merhum Şeyh Abit Güvenç'in abileri, Mehmet Şahin Güvenç ve Ahmet Coşkun Güvenç'in babaları, Şeyh Mehmet Emin Güvenç Hakk'ın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi 500 Yataklı Mehmet Akif İnan Devlet Hastanesinden alınarak öğlen namazına müteakiben Yeni Asri Mezarlık Caminden kaldırılarak Yeni Asri Mezarlığa defnedilecektir.
Taziyesi: Erkeklere Balak taziye evi
Bayanlara Sade taziye evi (Yatılı bölge okulu arkası esentepe)
----------------------------------------------
Adı Soyadı:Tahir ŞENBAHAR
Merhum Numan hocanın torunu, Merhum Mehmet Şükrü Şenbahar'ın oğlu, Merhum Sami, Ali ve Ahmet Şenbahar'ın Kardeşi.
Şemsettin, Mehmet Kamer ve Ali rıza Şenbahar'ın babaları.
Selehattin, Muhittin, Latif, İsmail, İbrahim ve Nurettin Şenbahar'ın amcaları, Tahir Şenbahar Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. 
Cenazesi:19 Eylül Salı günü ikindi namazına müteakip damat Süleymanpaşa camisinden alınarak Bediüzzaman aile mezarlığına defin edilecektir.
Taziyesi Ramazan Başak taziye evinde yapılacaktır.
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı     - FATMA DÖRTKARDEŞ
Doğum Tarihi         - 1927
Defnedildiği Mezarlık - HARRANKAPI AİLE MEZARLIĞI   
Taziye Evi - HARRANKAPI TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 19.09.2017 Şanlıurfa Taziye