Şanlıurfa Taziye Listesi (20.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

12249 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
----------------------------------------------
Adı Soyadı: Kadriye Uğurlu Sayar
Merhum Aziz Sayar'ın kızı. Tarım İl Müdürlüğünde çalışan Halil Sayar'ın eşi. Ekrem Sayar'ın annesi. Berber Mustafa, Kadir Sayar'ın ablaları. Mehmet Aziz ve Kadir Sayar'ın halaları, Ahmet Belet ve Eylem Sürücü'nün kayınvalideleri Kadriye Uğurlu Sayar Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. 
Cenazesi bugün ikindi namazında Yusuf Paşa Camiinden alınıp Bediüzzaman aile mezarlığına defnedilecektir. 
Taziye: erkekler kayısı camisi taziye evinde kabul edilecektir.
---------------------------------------------
Adı Soyadı: Mustafa ELMA (63)
Merhum kokacı Nuri ELMA'nın Oğlu, Merhum Eskici Mehmet GENC'in yeğeni, Berber Hüseyin Elma ve Yaşar Elma'nın kardeşi Mehmet ve Gökhan Elma'nin babası, Serdar Karakaş'in kayın babası, Mehmet ve Halil Ozkutlu'nun eniştesi, Yılmaz ve Bülent Semah'in dayısı, Mehmet Semah'in eniştesi, Ali Genç ve Ahmet Genç'in halası oğlu, Mehmet Nuri ve Kenan Elma'nin amcası, Özel idareden emekli Mustafa Elma Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi 19 eylül salı günü öğle namazında defin edilmiştir.
Taziye: Harran kapı taziye evinde 
-------------------------------------------
Adı Soyadı: Remzi Durukan
Viranşehirli Hemşerimiz DURUKAN Ailesinden Milliyet Gazetesi CNN TV. BBC TV. Kanallarında Yıllardan beridir Görev Yapan Viranşehir Değerli Gururu olan Gazeteci Namık Durukan’ın Ağabeyi Remzi Çavuş olarak tanınan Remzi Durukan Uzun zamandan beridir geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı Bugün 62 yaşında Diyarbakır’da Vefat etmiştir. Taziyesi Diyarbakır’da Sivereliler Derneğindeki Taziye Evinde Yapılacaktır. 
-------------------------------------------
Adı Soyadı     - EMİNE ÖZBEK
Doğum Tarihi         - 1950
Defnedildiği Mezarlık - HARRANKAPI AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - DEVHARİ TAZİYE EVİ
-------------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 20.09.2017 Şanlıurfa Taziye