Şanlıurfa Taziye Listesi (22.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

12403 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
----------------------------------------
Adı Soyadı: Rüşdiye Yıldıztaş
Viranşehirli Hemşerimiz YILDIZTAŞ Ailesinden Merhum Halil Yıldızdaş’ın Eşi, Sinan, Mehmet Zenneun ve Haşimin Kız kardeşleri, Erkek Kuaförü Fatih Yıldıztaş’ın Annesi Rüşdiye Yıldıztaş dün Vefat etmiştir. 
Taziyesi Viranşehir Yenişehir Mahallesi Velioğlu Taziye Evinde Yapılmaktadır.
---------------------------------------
Adı Soyadı: Halil İdikurt
Viranşehirli Hemşerimiz İDİKURT Ailesinden Ahmet İdikurt, Adem İdikurt, Ali İdikurt, Salih İdikurt, Habeş İdikurt, Hüseyin İdikurt ve Bilal İdikurt’un Babaları, Kazım İdikurt, Şeyhmus İdikurt ile Mehmet İdikurt’un Amcaları Ahmede Aliye Halil İdikurt Vefat etmiştir. Taziyesi Viranşehir Yeni Mahalle Hacı Siyamed Akbaş Taziye Evinde Yapılmaktadır.
--------------------------------------
Adı Soyadı: Ekrem Çalışır
Viranşehirli Hemşerimiz ÇALIŞIR Ailesinden Eski PTT Memuru Mehmet Çalışır, Osman Çalışır, Hasan Çalışır, Halil Çalışır ve emekli PTT Eski Müdürlerinden Remzi Çalışır’ın Kardeşleri Ekrem Çalışır İsveç’te Vefat etmiştir. 
---------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 22.09.2017 Şanlıurfa Taziye