Şanlıurfa Taziye Listesi (28.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

8719 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
--------------------------------------------
Adı Soyadı: Nebihe Akçar
Merhum Salih Akçar'ın hanımı, merhum Mehmet Akçar'ın kızı, merhum Necdet Akçar'ın kız kardeşi, Ali, Osman ,Faruk ve merhum Bekir Akçar'ın annesi, Ömer İrfan Alataş ve Korgeneral Mustafa Kemal Alataş ve Halil Tacir'in teyzeleri Ferhat Akçar'ın halası,Mehmet Eyyüp Akçar'ın nenesi Nebihe Akçar Hakkın Rahmetine kavuşmuştur 
Cenazesi dün ikindi namazına müteakip yusuf paşa camisinden alınarak Bediüzzaman aile mezarlığına defnedilmiştir.
 Taziyesi Karaköprü Yasin Arıcı taziye evinde yapılacaktır.
-------------------------------------------
Adı Soyadı: Hatice Denek
Merhum H.Rafi Görgün'ün kızı, H.Bakır ve Dr.Münip Görgün'ün kız kardeşleri, H.Halil Denek'in eşi, Dr.Ali Denek'in annesi, Erkan Çadırcı ve Abdurrahman Alay'ın kayınvalidesi, Hatice Denek Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi 27 Eylül Çarşamba günü ikindi namazına müteakip Harrankapı camisinden alınarak Harrankapı aile mezarlığına defin edilmiştir.
Taziyesi 28 Eylül Perşembe günü Gerger taziye evinde başlayacaktır.
-------------------------------------------
Adı Soyadı: Zeynep Ceylan
Viranşehirli Hemşerimiz CEYLAN Ailesinden Seydi Ceylan’ın 110 Yaşındaki Annesi Zeynep Ceylan Vefat Etmiştir. Taziyesi Viranşehir Tekye Mahallesi Hacı Hassun Öztop Taziye Evinde Yapılmaktadır.
-------------------------------------------
Adı Soyadı     - NEBİHE AKÇAR
Doğum Tarihi         - 1927
Defnedildiği Mezarlık - BEDİÜZZAMAN AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - YASİN ARICI TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
Adı Soyadı     - ZELİHA LEVENTOĞLU
Doğum Tarihi         - 1925
Defnedildiği Mezarlık - HARRANKAPI AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - KARAKÖPRÜ TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 28.09.2017 Şanlıurfa Taziye