MHP O Sorun İçin Urfa’da Araştırma Yaptı!

Şanlıurfa’daki hastanelerde son günlerde yaşanan sistem sıkıntıları nedeniyle vatandaşlar isyan bayraklarını çekmiş ve sosyal medya hesaplarında yoğun olarak yer almıştı.

8436 Okunma

Konuya Şanlıurfa Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mahmut Güneş el attı. Konuyla ilgili bilir kişi görevlendiren İl Yönetimi rapor hazırlamasını istedi. Hazırlanan rapor ile ilgili açıklama yapan Mahmut güneş yazılım sisteminin yetersiz olduğunu belirterek sorunun çözülmesi gerektiğini savundu.

Mahmut Güneş yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Son günlerde vatandaşlar tarafından teşkilat başkanlığımıza müracaat ederek yoğun şekilde hastanelerde kullanılan sistemle ilgili şikayetlerini belirttikleri tarafıma iletildi. Bizde Teşkilat başkanlığımızla birlikte bu konuda çalışma başlattık. Konunun uzmanı üç arkadaşımızı görevlendirerek konu ile ilgili bir rapor hazırlamalarını istedik. Yapılan çalışma sonucunda hastanelerde kullanılan yazılım sisteminin yetersiz olduğunu, ve bu durumun hem vatandaşları, hem doktorları, hem de hastane çalışanlarını ciddi şekilde mağdur etiğini tespit etik. Hastaların 20 dakika gibi uzun bir sürede ancak hizmet alabildiklerini ve ağır işleyen bu sistem dolayısı ile birçok vatandaşımızın sağlık hizmeti alamadan tekrar evlerine döndüklerini gözlemledik, MHP il başkanlığı olarak, kamu hastaneler birliğinin bu konuda acilen çözüm üreterek vatandaşların daha fazla mağdur olmasının önlenmesini bekliyoruz ve konunun takipçisi olacağımızı da kamu oyuna duyurmak isterim.”

Etiketler Şanlıurfa Urfa MHP Milliyetçi Hareket Partisi Mahmut Güneş