Şanlıurfa Taziye Listesi (29.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

8257 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
-----------------------------------------------
Adı Soyadı: Hacı Şükriye İshakoğlu
Merhum İshak İshakoğlu’nun kızı, merhum Hamza İshakoğlu’nun esi Haci Şükriye İshakoğlu İstanbul'da Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. 
Cenazesi 29 Eylül Cuma günü (bugün) ikindi namazına müteakiben İstanbul Bayrampaşa merkez camisinden kaldırılacaktır.
----------------------------------------------
Adı Soyadı: Müslüm Çiftçi (Halfeti İlçe Müftüsü) 
Hacı Ahmet Çiftçi'nin oğlu, Ömer islam Çiftçi'nin abisi, Halfeti müftüsü Müslüm Çiftçi geçirdiği kalp krizi sonucu Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi Cuma namazına müteakiben Dergah camisinden alınarak Bediüzzaman Aile mezarlığına defnedilecektir.
----------------------------------------------
Adı Soyadı: Mahmut Deveci (15)
Vefat: Kadir Deveci (41)
Merhum Mahmut Deveci'nin, merhum Ahmet Deveci' ile, Kadir ve Mehmet Deveci'nin yeğenleri, Halil ve İbrahim'in abileri, Yaşar İsmail, İbrahim ve İsmail Deveci'nin amcası oğulları, KADİR DEVECİ VE OĞLU MAHMUT DEVECİ Aksaray’daki trafik kazası sonucu Hakkın Rahmetine kavuşmuşlardır.
Cenazeleri bugün cuma namazına müteakip Harrankapı camisinden alınarak Harrankapı aile mezarlığına defin edilecektir. 
Taziyeleri Harran kapı taziye evi
----------------------------------------------
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 29.09.2017 Şanlıurfa Taziye