Şanlıurfa Taziye Listesi (30.09.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

7649 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
---------------------------------------------
Adı Soyadı: Suat BAĞDİKEN
Merhum İncir kuşu Hasan'ın kızı, merhum kebapçı Şıhınoğlu H. Mustafa'nın hanımı, Mehmet, Adnan, Ahmet ve Hasan BAĞDİKEN'in anneleri Suat BAĞDİKEN Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. 
Cenazesi 1 Ekim Cumartesi günü İstanbul'da defnedilecektir.
Taziye bilgileri ayrıca duyurulacaktır
--------------------------------------------
Adı Soyadı: Marangoz Hacı Mustafa Habergetiren
Merhum Ömer Habergetiren'in oğlu M.Resat Habergetiren Reşat Habergetiren'in abisi Mehmet Fatih ve Ahmet Habergetiren'in babaları Mehmet Uğur Boran, Sedat Göktürk, Hacı Önen'in kayın pederleri Nacar pazarı eşrafından Marangoz Mustafa Habergetiren Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi dün ikindi namazına müteakiben yeni asri aile mezarlığına defin edilmiştir..
Taziyesi DSI yanındaki Kaysı cami taziye evinde
---------------------------------------------
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 30.09.2017 Şanlıurfa Taziye