Urfa’ya yatırım neden mi gelmiyor?

Şanlıurfa’ya yapılan teşvikler ile birlikte büyük firmalar kentte incelemeler yapmaya başladı. Bazı firmalar yatırımlarını yapsada bazı firmalar halen kararsız.

12023 Okunma

İkinci organize sanayi bölgesinde yapımı devam eden bölgeler için yaklaşık 2 yıldır hiçbir adım atılmadı. Bazı bölgelerde halen alt yapı ve su sorunu yaşanırken, bazı bölgelerde ise yol yapımları halen bitirilemedi. Bölgeye yatırım yapmak isteyen iş adamları alanda yaptıkları incelemeler sonrasında yatırımlarını ileri bir tarihe atmak yada vazgeçmek zorunda kalıyor.

ikinci Organize Sanayi Bölgesinde bitmek bilmeyen yol çalışmaları nedeniyle kente yeni istihdam yatırımları ertelenmeye devam ediyor. Bölge iş verenleri yetkililerin yol konusunda biran önce adımlar atması gerektiğini savunuyor.

Yolların yapılması gerektiğini belirten iş verenler; “Önümüz kış, buraları ağır tonajlı kamyon ve tırlar kullanacak. Yağmur sonrası bu yola girilmesi imkansız. Biz Şanlıurfa’ya yatırım yapmak istiyoruz fakat sıkıntılar bitmediği için sürekli erteliyoruz” ifadelerini kullandı.   

Etiketler Şanlıurfa Urfa Organize Sanayi Firma Yol Teşvik İşveren