Şanlıurfa Taziye Listesi (05.10.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

7512 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
----------------------------------------
Adı Soyadı: İbrahim Halil Kılıç
Merhum Abdulkadir Kılıç'ın oğlu, Nuri ve Merhum Ziya Kılıç'ın yeğenleri, Bekir, İbrahim, Kadir ve Salih Kılıç'ın amcası oğlu, Salih, Ahmet, Mehmet ve Merhum Reşit Kırbulut'un yeğenleri, İmam Hüseyin Gülüm'ün teyzesi oğlu, Ömer Nahya ve Şükrü Külekçioğlu'nun kaynıoğlu, İmam Bakır Alp'in kayinbiraderi... İbrahim Halil Kılıç Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. 
Cenazesi bugün öğle namazına müteakip Yusufpaşa Camisinden alınarak Bediüzzaman aile mezarlığına defnedilecektir.
Taziyesi Korukent taziye evi (Bayanlar da aynı yerde)
----------------------------------------
Adı Soyadı     - DURSUN ÖLÜ
Doğum Tarihi         - 1954
Defnedildiği Mezarlık - HARRANKAPI AİLE MEZARLIĞI   
Taziye Evi - BEDENDİBİ TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
Adı Soyadı     - MEHMET NUR SELVİGÖZ
Doğum Tarihi         - 1956
Defnedildiği Mezarlık - BEDİÜZZAMAN  AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - HADİDİLER TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 05.10.2017 Şanlıurfa Taziye