Belediye Yıktı Vatandaşlar İsyan Etti

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde bulunan Topçu Hanının üst kısmına yapılan yenileme çalışmaları belediye engeline takıldı.

25269 Okunma

Belediye tarafından bu sabah yıkımına başlanan Topçu Hanında vatandaşlar isyan etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Şehpenderiye Vakfı Başkanı Ekrem Parmaksız; “Burası tebliğ edilmeden yıkım kararı çıktı. Kanunsuz bir uygulama oldu. Kiracılar bu nedenle mağdur oldu. Bunca yıkılacak yer varken, burası neden yıkıldı onu tartışıyoruz kendi aramızda. Allah iyi etsin” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar ise alanın temizlendiğini tinerci ve balicilerden kurtarıldığını yıkımına anlam veremediklerini belirterek şu ifadeleri sarf etti;

“Daha önce burası pislikler içerisindeydi ama şimdi düzeltildi. Esnafımızın attığı birkaç sandalye gözlerine geldi. Yıkılması gereken yerler var yıkılmıyor. Ama şu anda tertemiz hale getirilen burayı yıkmaya çalışıyorlar. Buranın pislikler içerisinde baliciler, tinercilere yuva olması mı iyidir yoksa böyle işletme olması mı? Yıkılacak bir sürü yer var oraları görmüyor mu büyükşehir lütfen biraz etraflarına baksınlar”

“Bence burayı yıkmak değil de plaket vermek lazım. Urfa’nın en güzel yeri çok güzel görünüyor burası. Pis yeri temiz yaptılar bakın hele şehrin el yüzü açılıyor böyle. Şahsen ben yıkımına karşıyım” 

Etiketler Şanlıurfa Urfa Topçu Hanı Kiracı Vatandaş Haliliye
  1. Yorum Yapan : Muhammed

    Belediye yetkililerine tarihi yapıya zarar veren görüntüyü ortadan kaldırdığı için teşekkür ediyorum bu haberi yapmak için işgalciler den ne kadar para aldınız

  2. Yorum Yapan : Ahmet Doğrucu

    Rantçılar konuşmuş yüzlerce yılllık yapının üzerine kaçak kat çıkıyorlar birde pişkince yorum yapıyorlar utanmadan