Şanlıurfa Taziye Listesi (06.10.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

7574 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri;
--------------------------------------------
Adı Soyadı: Edibe Taplamacı
Merhum Hacı Bozan Kaysı'nın Kızı, Merhum Hacı Mehmet Ali Taplamacı'nın Eşi Merhum Feridun, Adil Ve Nejdet, Halit, ve Abdulsamet Tapmacı'nın Anneleri, Merhum İsmail Mehmet Ali Ve İzzettin Emin Kaysı'nın Ablaları, Mehmet Emin, Abdülkadir, Reşat Taplamacı ve Serdar Eren’in Nineleri, Edibe Taplamacı Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur. 
Cenazesi Bugün cuma namazına müteakiben Yusuf Paşa Camisinden alınarak Bediüzzaman Aile Mezarlığına Defin Edilecektir.
Taziyesi Karaköprü Yasin Arıcı Taziye Evinde
---------------------------------------------
Adı Soyadı: Hacı Hüseyin FELHAN
Merhum hacı Hıdır in oğlu Hacı Mehmet FELHAN in Yeğeni Hasan, Ahmet, Mehmet, Bakır, H Halil FELHAN in abileri Kadir, Mahmut , Ekrem, Sıddık , Fevvaz, Kasim , Tacettin FELHAN in babası Hacı Hüseyin FELHAN Hakkı Rahmetine kavuşmuştur . Cenazesi Cuma namazına müteakip Harran kapı camiinden alınarak Harran kapı aile mezarlığına defin edilecektir.
Taziyesi Gap arena stadyumu yanı Hacı Mehmet FELHAN kültür evi.
---------------------------------------------
Adı Soyadı: İbrahim Halil Kılıç (31)
Merhum Abdulkadir Kılıç'ın oğlu, Nuri ve Merhum Ziya Kılıç'ın yeğenleri, Bekir, İbrahim, Kadir ve Salih Kılıç'ın amcası oğlu, Salih, Ahmet, Mehmet, ve Merhum Reşit Kırbulut'un yeğenleri, İmam Hüseyin Gülüm'ün teyzesioğlu, Ömer Nahya ve Şükrü Külekçioğlu'nun kaynıoğlu, İmam Bakır Alp'in kayinbiraderi...
İbrahim Halil Kılıç Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. 
Cenazesi dün öğle namazına müteakip Yusufpaşa Camisinden alınarak Bediüzzaman aile mezarlığına defnedilmiştir.
Taziyesi Korukent taziye evi (Bayanlar da aynı yerde)
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı     - GÖZİ CATIN
Doğum Tarihi         - 1932
Defnedildiği Mezarlık - HARRANKAPI AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - SORO İMAM TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
Adı Soyadı     - MAKBULE KAMA
Doğum Tarihi         - 1976
Defnedildiği Mezarlık - BEDİÜZZAMAN AİLE EMZARLIĞI
Taziye Evi - ÖZLEK CAMİİ TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 06.0.2017 Şanlıurfa Taziye