Şanlıurfa Taziye Listesi (07.10.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

7297 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
-------------------------------------------
Adı Soyadı: Vecihe GÖMÜK (92)
Merhum Hacı Esat Dağyutan'ın kızı, Urfa Sanat Okulu ve Endüstri Meslek lisesi müdürü merhum Hasan Tahsin Gömük'ün hanımı, Ömer Faruk Gömük'ün annesi, Matematik öğretmeni merhum Eyyüp Mahmutoğlu ile Mehmet Ali Ulutaş'ın kayınvalidesi, Ibrahim Mahmutoğlu, Mehmet Mahmutoğlu, Mehmet Durak Gömük ve Yusuf Ulutaş'ın anneanneleri, Mehmet ve Hüsamettin Dağyutan'ın halaları, Mehmet, Kadir, Halil ve Ahmet Aksoy'un teyzeleri VECİHE GÖMÜK Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi İstanbul’da defin edilecek olup, taziyesi İstanbul’da Rahmanlardaki evinde yapılacaktır.
Merhumeye Allah'tan Rahmet yakınlarına sabır diliyoruz.
------------------------------------------
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 07.10.2017 Şanlıurfa Taziye