Şanlıurfa Taziye Listesi (08.10.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

8139 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
-------------------------------------------------
Adı Soyadı: Müslüm ÇİFTÇİ (58 )(Maliye'den Emekli)
Merhum Halil Çiftçinin oğlu, Merhum Şıh Müslüm Arıcı’nın damadı, Av.Halil ve Nadir ÇİFTÇİ'nin babaları Hanifi, Bahattin, Yasin, Merhum Recep, Cemil, Halil Arıcı’nın Enişteleri, Salih Toprak’ın Kayınbabası, Maliye’den Emekli Müslüm Çiftçi Hakkın rahmetine kavuşmuştur. 
Cenazesi 08.10.2017 Pazar günü öğlen Namazına müteakiben Hızmalı Hz.Aişe Camisinden alınarak Bediüzzaman Aile mezarlığına defin edilecektir. 
Taziye: Özlek Cami (Kadın taziye evi de aynı yerde)
-------------------------------------------------
Adı Soyadı: Abdulkadir Eren (67) 
Merhum Hacı Ahmet Eren'in oğlu, Merhum Yaşar Eren'in kardeşi, Merhum Hacı Ali Yavuz, Hacı Mustafa Avşaroğlu, Mehmet Çadırcı ve Bekir Yavuz'un kayın biraderi. Ahmet ve Celal Eren'in babası Abdulkadir Eren Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi 8 Ekim Pazar günü öğle namazına müteakip Hasan paşa camisinden alınarak Halilürrahman aile mezarlığına defin edilecektir.
Taziyesi Balak taziye evinde yapılacaktır.
-------------------------------------------------
Adı Soyadı: Aslan Çaltı (78)
Merhum Hasan Çaltı'nın oğlu, Hasan, Muzaffer, Hüseyin, Murat ve Ahmet Çaltı'nın babaları, Ali, Veli ve Osman Çaltı'nın abileri Aslan Çaltı Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi 7 Ekim cumartesi günü öğlede defin edilmiştir.
Taziyesi Mehmet Güneş taziye evinde (Devteşti Ahmet Yesevi mah) 
-------------------------------------------------
Adı Soyadı: Sultan Bilen
Viranşehirli Hemşerimiz Bilen Ailesinden Hacı Resul Bilen’in Eşi, Değerli Öğretmen Ahmet Bilen, Kardeşleri Mahmut Bilen, Şakir Bilen, Şefik Bilen, Salih Bilen, Mehmet Bilen ve Hüseyin Bilen’in Anneleri Sultan Bilen dün Viranşehir’de Vefat etmiştir. 
Taziyesi Viranşehir Büyük Mutlu Köyündeki Taziye Evinde Yapılmaktadır. 
------------------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 08.10.2017 Şanlıurfa Taziye