Edessa Hastanesi Açıldı…

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Edessa Hastanesi yaklaşık 1 yıl önce kapatılmıştı.

16260 Okunma

SGK ile anlaşması iptal edilerek kapatılan Edessa Hastanesi tekrardan hasta kabulüne başlıyor. İrfan Kesen hastaneyi devralarak Şanlıurfalıların hizmetine açmaya karar verdi. Edessa Hastanesi önümüzdeki günlerde faaliyete geçecek…

Konuyla ilgili açıklama yapan İrfan Kesen şu ifadeleri kullandı;

Değerli Basın mensupları kıymetli misafirlerimiz. Hastanemizin açılışı dolayısı ile yapacağımız basın açıklamasına hepiniz hoş geldiniz.

Hepinizin Bildiği gibi 08.03.2016 tarihinde SGK antlaşması iptal olup yetkilileri tarafından kapatılan Özel EDESSA Hastanesini, işten çıkartılan 246 çalışanın tamamının özlük hakları, içerideki ödenmemiş maaşları ve kıdem tazminatları ödenmek ve tekrar işe alınmak şartı ile Şahsım İrfan Kesen adına almış bulunmaktayım.

Bu arada tarafımdan önce bu hastaneyi alma girişiminde bulunup ancak satın almak için mali durumu ve gerekli finansı olmadığı için protokol şartlarını ihlal eden A.B. isimli şahsın itirazlarından dolayı satışı tarafıma sağlayan muhatapların 07.07.2017 tarih 2017/218 sayılı yazılı Şanlıurfa 4. Asliye hukuk mahkemesinin kararı ile 28.07.2017 tarih 2017/218 sayılı kesin tescil kararına istinaden 21.07.2017 tarihinde Şanlıurfa 3. Noter eşliğinde önceki sahipleri olan 9 hekim ile yapılan protokol ile satın alınmış 08.08.2017 tarihinde Şanlıurfa ticaret ve sanayi odasında tescillenmiş 05.08.2017 tarihinde ise Şanlıurfa il sağlık müdürlüğüne Hastanenin faaliyeti için başvuru yapılmış, ama A.B. isimli şahsın tekrar itirazına İl Sağlık Müdürlüğünün yapılan tüm kontrollerin olumlu olmasından, Ticaret ve Sanayi odasından alınan olumlu cevaba istinaden 05.10.2017 tarihinde Şanlıurfa valiliği tarafından onaylanan faaliyet belgesi alınmıştır.

Hastanemiz bugün itibarı ile 83 yatak kapasitesi ile yeni yönetim ve yeni kadrosu ile tekrar Şanlıurfa ve bölge halkına hizmet verecektir. Amacımız bölgedeki sağlık sorunlarını ve iş istihdamının en aza indirilmesidir. Halkın her kesiminden hastanemizin sunduğu imkânlardan faydalanabilmesi için bu hafta SGK ( Sosyal Güvenlik Kurumu)anlaşması için ilgili kuruma resmi olarak başvurumuzu yapacağız.

Konu ile ilgili Sn. Cumhurbaşkanımız, Sn. Başbakanımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, Şanlıurfa’nın Tüm Sorunları ile yakından ilgilenen Kendisi de Bir Sağlıkçı olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sn. Ahmet Eşref Fakıbaba, Sn. Valimiz ve Tüm Şanlıurfa Milletvekillerimiz ve il Başkanımız Sn. Zeynel Abidin BEYAZGÜL bey efendinin Desteklerini talep etmekteyiz.

Bizi yalnız bırakmayıp geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. 

Etiketler Şanlıurfa URfa Edessa Hastane Basın