İnşaat sektörü Urfa'da büyük buluşmaya hazırlanıyor

TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi tarafından inşaat sektörünün sorunları ve çözüm önerileri bir toplantıyla masaya yatırılacak.

4036 Okunma
Karaköprü Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan toplantıya sektör temsilcileri ile Belediye Başkanları ve ilgili kurum temsilcileri katılacak.
TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesi İnşaat sektörünün temsilcileri ile ilgili kurumları buluşturuyor. Cumartesi günü gerçekleşecek toplantıda sektörün sorunları ele alınacak ve Belediye Başkanları ile bürokratlarla birlikte çözüm önerileri üzerinde toplantı yapılacak.
 
Toplantı ile ilgili görüşlerini açıklayan TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, daha önce de 180 müteahhidin katıldığı bir toplantı organize ettiklerini, toplantının verimli olduğunu  ancak Belediye Başkanlarının hepsinin katılamadığı için istedikleri sonuca ulaşamadıklarını belirtti. Bu toplantıda Belediye Başkanlarının da hazır bulunacağına inandığını söyleyen Başkan Sade, “TÜMSİAD olarak Şanlıurfa inşaat dünyasını bir araya getiriyoruz. Bir yanda sektör mensupları diğer tarafta Belediye Başkanlarımız ve bürokratlarımız sorunları tartışıp çözüm yolları üretecekler. İlk defa böylesine geniş katılımla muhatapları bir araya getireceğiz. Karaköprü Belediye Başkanımızın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek toplantıya sektörün tüm mensuplarını bizzat davet ediyoruz. Şanlıurfa ekonomisinin itici gücünün inşaat sektörü olduğunu biliyoruz ve bu sektörde yaşanan sorunların çözümünü çok önemsiyoruz. Sorunların tüm açıklığıyla ifade edildiği, aracısız bir şekilde masaya yatıldığı bu buluşmanın örnek bir toplantı olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.
 
Etiketler Şanlıurfa İnşaat Sektörü Tümsiad Sadık Sade