Şanlıurfa Taziye Listesi (10.10.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

7694 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
----------------------------------------
Adı Soyadı: Emine Rüzgar
Merhum Hacı Abdullah Kırıkçı’nın Kızı, Ahmet Rüzgarın Eşi, Mehmet Nur, Abdülkadir, Ömer ve Osman Rüzgarın Anneleri, Merhum Mehmet, Ahmet, Sait ve Cemil ve Halil Kırıkçı'nın Kız Kardeşleri, Sadık Rüzgar, Faruk Köseoğlu, Osman Çadırcı, ve Ahmet Çaycı nın kayınvalideleri, Mahmut, Arif, Abdurrahman, Hüseyin, Osman, Abdülkadir, Mehmet Emin Kırıkçı'nın Halaları Emine Rüzgar Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. 
Cenazesi yeni asri mezarlıkta öğle namazın müteakiben defnedilecektir.
 Taziyesi Ramazan Başak Taziye Evinde yapılacaktır.
-----------------------------------------
Adı Soyadı: İbrahim Halil Özkan
Viranşehirli Hemşerimiz ÖZKAN Ailesinden İşadamı Mehmet Şerif Özkan’ın amcasının oğlu, Merhum Mahmut Özkan, Merhum Hasan Özkan, Nuri Özkan, İsmail Özkan, Kadri Özkan’ın kardeşleri, Şirin Özkan, Abdullah Özkan, Öğretmen Orhan Özkan ve Cengiz Özkan’ın babaları İbrahim Halil Özkan Vefat Etmiştir. Taziyesi Viranşehir Kale Mahallesi Hacı Menduh Şeyhmusoğlu Taziye Evinde Yapılmaktatır. 
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı     - İDAN YILDIZ
Doğum Tarihi         - 1966
Defnedildiği Mezarlık - HARRANKAPI AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - YENİ SEFALI CAMİİ TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 10.10.2017 Şanlıurfa Taziye