Şanlıurfa Taziye Listesi (13.10.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

6771 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
----------------------------------
Adı Soyadı: Eyüp Altundağ 
Kadı kendi köyünden merhum Sabri Altundağ'ın torunu, Ömer Altundağ'ın oğlu, Ramazan, Mehmet, Hacı Bekir, Bahri ve Necati Altundağ'ın yeğeni, Eyüp Altundağ Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi bugün ikindi namazına müteakiben Hz. Aişe camisinden alınarak, Bediüzzaman aile mezarlığına defnedilmiştir.
Erkek taziye evi:Soro İmam taziye evi
kadın taziye Şeyh Ahmet Er Rufai taziye evi
----------------------------------
Adı Soyadı: Şükriye Taşkesen
Merhum Mehmet Şükrü Özkutlu'nun kızı, Ahmet Taşkesen'in hanımı, Aziz ve Bülent, Taşkesen’in anneleri, Fuat, Faruk, Levent ve Mehmet Yaşar'ın ablaları, Mehmet, Mustafa ve Süleyman Taşkesen'in yengeleri, Bülent Fener, Uğur Rızvanoğlu ve Memet Solmaz'ın kayinvalideleri; Şükriye Taşkesen Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. 
Cenazesi bugün yeni aile mezarlığına camisinde kılınacak cuma namazına müteakip yeni aile mezarlığına defin edilmiştir.
Taziye erkekler Ramazan başak taziye evi
Bayan taziye evi Mehmet Akif Ersoy Cad.Nurhayat tıp merkezi karşısı saray apt kat 3.
Merhumeye Allah'tan Rahmet yakınlarına sabır diliyoruz.
--------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 13.10.2017 Şanlıurfa Taziye