HDP ve AK Parti Urfa’daki Barış Yemeğinde Buluştu!

Şanlıurfa’da Düğer Aşiretine mensup Ateş ve Dönmez aileleri arasında iki yıl önce yaşanan silahlı kavgada 2 kişi hayatını kaybetmiş bir kişide yaralanmıştı.

11632 Okunma

Araya giren Şanlıurfa Halkların Demokratik Partisi Milletvekili İbrahim Ayhan’ın araya girmesiyle barış sağlandı. Bugün Kalecik ve Edene Cilab Mahalleleri arasında barış sofrası kuruldu.

Barış sofrasında AK Parti ve HDP vekilleri bir araya geldi. Barış çadırında AK Parti Eski Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu, Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Mahmut Kaçar, Mardin Eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Ahmet Türk, Şanlıurfa HDP Milletvekili İbrahim Ayhan, Dilek Öcalan katıldı.

10 BİN KİŞİ KATILDI!

Öte yandan yapılan barış yemeğine yaklaşık 10 bin kişi katıldı. 10 bin kişi için hazırlanan barış yemeğinde toplam 24 büyük baş hayvan kesilerek 5 ton pirinç kullanıldı.

Okunan dualar ile başlayan barış yemeğinde konuşan siyasiler barış mesajları verdi. Mikrofonda vatandaşlara seslenen Seyit Eyyüpoğlu Ateş ve Dönmez ailelerinin tokalaşmasını istedi. Yenilen barış yemeğinin ardından vatandaşlar bölgeden ayrıldı. 

 

Etiketler Şanlıurfa Urfa Dönmez Ateş Aile Kavga Barış Silah