TED Müdürleri Şanlıurfa’da ağırlandı…

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve bu yıl 16’ıncısı düzenlenen TED Toplantıları bu yıl Şanlıurfa’da yapıldı.

8334 Okunma

Şanlıurfa TED Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Aysun Çakmaklı ve 21. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Muzaffer Çakmaklı’nın davetlisi olarak Şanlıurfa’ya gelen okul müdürleri kentte doyasıya eğlendi.

İLK GÜN TOPLANTI VE BALIKLIGÖL GEZESİ

Türkiye genelinden gelen TED Koleji Okul Müdürler öncelikli olarak toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından Balıklıgöl gezisi yapan öğretmenler kentin canlı tarihine hayran kaldı.

Balıklıgöl gezisi sonrasında konuşan TED Şanlıurfa Koleji Müdürü Arif Kemal Şamat; “Her yıl düzenlenen ve bu yıl 16’ıncısı yapılan Türk Eğitim Derneği Müdürlerini misafirlerimiz ağırlamanın gururunu yaşıyoruz. Her yıl bir okulda yapılıyor bu toplantılar. Bu yıl Şanlıurfa’da yapılması bizi hem onurlandırdı, hem de keyiflendirdi. Bugün itibariyle toplantılarımız başladı. Toplantılarda bir yılın değerlendirmesi yapılıp, önümüzdeki yılın stratejisi yapılıyor. Okullarda yapacağımız faaliyetlerin yol haritaları belirleniyor. Bizler için çok keyifli ve verimli toplantılar oluyor. Tabi toplantılar yoğun oluyor. Bizde akşam saatlerinde Şanlıurfa’yı tanıtmak adına geziler düzenliyoruz. Bugünde Balıklıgöl ziyaretindeyiz. Tabi buraya gelen ziyaretçilerimiz ilk kez Şanlıurfa ve Balıklıgöl ziyaretlerini gerçekleştirdi. Bu anlamda hem Şanlıurfa’mızı tanıtmak hem de, Şanlıurfa değerlerini onlarla buluşturmak babında güzel bir faaliyet oldu” ifadelerini kullandı.

İKİNCİ GÜN OKUL GEZİSİ VE SIRA GECESİ

İkinci gün ise okul müdürleri Şanlıurfa TED Koleji yerleşkesini gezdi. Şanlıurfa TED Koleji Öğretmenleri ile tanışan Okul Müdürleri daha sonra okulu gezdi. Okul gezisi gerçekleştiren okul müdürleri, Şanlıurfa TED Koleji hakkında hazırlanan sine vizyon gösterisini izledi.

Okul gezisinin ardından Şanlıurfa sıra gecesi etkinliğine katılan okul müdürleri Gülizar Konuk Evi’nde doyasıya eğendi. Şanlıurfa kebap çeşitlerini, çiğ köfteyi ve Şanlıurfa tatlılarını tadan okul müdürleri, Şanlıurfa şarkılarıyla halayla çekerek doyasıya eğlendi.

 

Etiketler Şanlıurfa TED Urfa Kolej Aysun Çakmaklı Muzaffer Çakmaklı TED