Şanlıurfa Taziye Listesi (16.10.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

6248 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
-----------------------------------
Adı Soyadı: KAFAR KILIÇ 
Bayram, Mehmet, Osman Kılıç’ın kardeşi Fatih, Yunus, ve Mehmet’in babası PTT den emekli Kafar kılıç vefat etmiştir cenazesi ikindi namazında Yusuf paşa camiinden alınarak Bediüzaman aile mezarlığına defin edilecektir taziyesi malatya'lılar derneğindedir.
----------------------------------
Adı Soyadı: Hac Abdurrezzak Kayısı 
Merhum Mehmet Kayısının Oğlu Mehmet ve Ahmet Kayısının Babaları Ahmet Mahmut Mehmet ve Ali Kayısının Amcası Oğlu Hac Abdurrezzak Kayısı Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur Cenazesi öğlen namazına müteakip yeni mezarlığa defnedilecektir 
Taziyesi:Bedendibinde 
---------------------------------
Adı Soyadı: Mehmet Bağış
İsa Bağış'ın oğlu, Şahin, İsa, Mustafa, İbrahim ve Halil Bağış'ın babaları Mehmet Bağış Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 16.Ekim Pazartesi öğle namazına müteakip yeni Asri aile mezarlığında namazi kılınıp aynı yerde defnedilecektir.
Taziyesi Binizeyd taziye evindedir. 
---------------------------------
Adı Soyadı: Zahide Ayran (80)
Merhum bekçi başı Cevher Ayran'ın eşi, Halil, Nuri ve Mehmet Ayran'ın anneleri, Büyükşehir Belediye meclis üyesi Mustafa Tepe'nin yengesi, Zahide Ayran Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi ikindi namazına müteakip Bağlarbaşı ihlasiye camisinden alınıp Bediüzzaman aile mezarlığına defnedilecektir.
Taziyesi ihlasiye taziye evindedir (bağlarbaşı)
-------------------------------
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 16.10.2017 Şanlıurfa Taziye