Şanlıurfa Taziye Listesi (17.10.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

9868 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
-------------------------------------------------
Adı Soyadı:  Manifaturacı H. Sinan Kurt
Merhum manifaturacı Mehmet Kurt'un kardeşi Ahmet, Mahmut, M.emin Bedrettin, Fethi, Bahri, Ömer, Avni Mustafa Kurt'un babaları. Abdulkadir, Hüseyin kurt, Fahri, Ahmet Polat'ın amcaları. Mehmet, Ömer Mustafa Ufak Abdullah Ömer Kemeç'in dayıları. Manifaturacı H. Sinan Kurt Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi öğle namazına müteakip yeni asri mezarlıkta defin edilecektir.
Taziyesi imam Demir taziye evinde olacaktır 
(bayanlara yer ayrılmıştır.) Süleymaniye mah. Birkenhane karşısında. 
-------------------------------------------------
Adı Soyadı: Lütfü Bürmek (42)
Ahmet Bürmek'in oğlu, Kadir Memduh, Mehmet Emin ve Nadir Bürmek'in kardeşleri, Ali Bürmek ve Resul Halat'ın yeğeni Lütfü Bürmek Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi bugün ikindi namazına müteakiben Harrankapı camisinden alınarak Harrankapı aile mezarlığına defnedilecektir
Taziyesi:karaköprü yasin arıcı taziye evinde
------------------------------------------------
Adı Soyadı: Zemzem Çiçek (48)
Merhum külhancı İsa Çiçek'in kızı, Mustafa Çiçek'in hanımı, Mehmet ve Halil Çiçek'in ablaları, Yusuf Ercimen'in yeğeni, Halil Mehmet, Nejdet, Halaf, Hasan, İbrahim ve Ali Çiçek'in amcası kızları, Mehmet Ümit Çiçek'in annesi, Zemzem Çiçek Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi ikindi namazına müteakiben Haran kapı camisinden alınarak Harran kapı aile mezarlığına defnedilecektir.
Erkek taziye evi Harran kapı taziye evi 
Bayanlar Şıh Zeliha Fidanoğlu taziye evi
-------------------------------------------------
Adı Soyadı: Naime Erdoğan
Merhum Ali Erdoğan'ın Kızı Mehmet Erdoğan'ın Annesi İdris Ve Faruk Erdoğan'ın Kardeşi Ömer, Necdet, Cevdet, Sedat, Mehmet, Kadir, Emin, Suat Erdoğan'ın Amcası kızı Naime Erdoğan Vefat Etmiştir Cenazesi Öğlen Yusufpaşa Camisinden Alınarak Yeni Aile Mezarlığına Defin Edilecektir Taziye Kadınlara Ve Erkeklere İpekyol Gerger Taziye Evindedir.
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı     - ADLE GÜLER
Doğum Tarihi         - 1926
Defnedildiği Mezarlık - BEDİÜZZAMAN AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - KARAKÖPRÜ TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 17.10.2017 Şanlıurfa Taziye