HRÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesinden sağlık atağı

Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği hastane bünyesinde 1 Profesör, 1 Doçent, 3 Yardımcı Doçent, 1 Uzman ve 6 Araştırma görevlisi kadrosu ile 5 tanesi özel oda şeklinde olmak üzere toplamda 35 yatak ile hizmet vermektedir.

6305 Okunma
25 yıldır özlemle beklenen yeni hastanemizin tamamlanmasında büyük emekleri olan başta sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN, üniversitemizin üst yönetimi ve hastane yönetiminin de üstün gayretleri ile Ortopedi kliniğimiz her gün ameliyat hizmetlerini kesintisiz sürdürebilmektedir. Ortopedi ve Travmatoloji kliniği olarak Acil Travmalar olarak bilinen tüm kırıklarda, başta diz, kalça ve omuz olmak üzere tüm eklem artroplastilerinin (protezlerinin) uygulanmasında, halk arasında kapalı ameliyat olarak bilinen diz, omuz, ayak bileği, dirsek ve el bileği artroskopilerinde, bölgemizde oldukça sık görülen ve çocukları ilgilendiren kalça çıkığı, çarpık ayak deformiteleri, topallama, serebral palsi ve çocuk felci geçirmiş hastalarımızın ameliyatlarında, kemik iliği ödemi ve kemik nekrozlarının cerrahisinde, ortopedik onkoloji alanında, uzatma ameliyatlarında, omurga kırıkları ve eğriliklerinin cerrahisinde ve tendon kesileri ile tendon transferleri gibi alanlarda ameliyat hizmetlerini sunmaktadır. Hastalarımızın ameliyatlardan daha fazla fayda görebilmelerinin sağlanması için klinik ve laboratuar açısından ön değerlendirmeler yapılmakta gerekli görülen hastalar tüm doktorların katıldığı konseyde tartışılarak ortak karar alınmaktadır. Güncel bilgi birikimi ve teknolojik imkanları kullanarak hastalarımıza en iyi hizmeti sunmaya çalışan Harran Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji kliniği bölgemizde ve ülkemizde bilimsel açıdan da bir çok ilke imza atmaktadır. Bizlere her türlü desteği sunan başta sayın rektörümüz Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN olmak üzere üniversitemizin üst yönetimi ve hastane yönetimimize şükranlarımızı sunarız. Özellikle yeni hastaneye taşınma ile birlikte alınan cerrahi setler ve son teknoloji cihazlar hastalarımıza daha iyi hizmet sunabilme imkânı sağlamıştır. Yirmi dört saat kesintisiz hizmet sunan acil hizmetlerimiz alınan bu yeni set ve cihazlarla aksatılmadan sürdürülebilmekte eğer gerekeli olursa aynı anda birden fazla hastaya ortopedik cerrahi müdahale yapabilme imkânı sunmaktadır. Bilindiği gibi Üniversite hastanemiz sadece Şanlıurfa için değil bölgemiz için de önemli bir sağlık merkezidir. Bu bilinçle Ortopedi ve Travmatoloji kliniği olarak sürekli günceli takip etmekte ve alt yapımızı ona göre hazırlamaktayız.
 
Poliklinik hizmetlerimiz hafta içi her gün aktif iki poliklinik şeklinde sunulmaktadır. Öğretim üyelerimizin çalışma odalarının da klinik içerisinde bulunmasından dolayı her gün ön değerlendirme ve tetkikleri tamamlanan hastalarımız bizzat akademik hocalarımızın da değerlendirmeleri sonucunda tedavi edilmektedir. Poliklinik hizmeti sunulan alanda alçı, atel ya da pansuman hizmetleri için özel olarak düzenlenmiş bir oda ile yine küçük cerrahi müdahale ve ESWT uygulamaları için lokal ameliyat odası şeklinde düzenlenen, kalite standartlarına uygun bir ayrı oda daha bulunmaktadır. Bu yıl yeni alınan ESWT cihazımız şu an için ilimizde kamu hastanelerinde bulunan tek cihazdır. Özellikle topuk dikeni, plantar fasit, tenisçi dirseği, patellar tendinit ve omuz tendon sorunlarında kullanılan bu cihaz taş kırma cihazına benzer bir şekilde ses dalgaları ile çalışmakta herhangi bir radyasyon tehlikesi içermemekte ve hafta içi her gün hastalarımızın tedavisini sağlamak için hizmet vermektedir.
 
 
 
Etiketler Harran Üniversitesi Şanlıurfa Ortapedi