Şanlıurfa Taziye Listesi (19.10.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

6629 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
-------------------------------------------------
Adı Soyadı: Bereket İren 
Merhum hac Ali İren, Merhum berber hac Salih İren, Merhum Mustafa iren, berber Halil İren ve belediyeden emekli zabıta amiri Hac Bedir İren'in kardeşleri Mehmet, Muhittin, Mahmut ve Ahmet İren'in amcaları emekli öğretmen olan BEREKET İREN Bursa'da Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
cenazesi ile ilgili bilgiler daha sonra bildirilecektir.
--------------------------------------------------
Adı Soyadı:Zehra ÇİÇEK
Oduncu pazarından Halil çiçek ve Salih Çiçek’in yengesi Mustafa Çiçek’in hanımı İbrahim Müslüm ve Mesut’un anneleri Mehmet. İbrahim. Murat ve mesut Çiçek’in amcası hanımı Zehra ÇİÇEK vefat etmiştir cenazesi perşembe günü öğle namazında Harran kapı camisinden alınarak Harran kapı aile mezarlığına defin edilecektir taziyesi Mehmet güneş taziye evi
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı     - FATMA TİKBIYIK
Doğum Tarihi         - 2006
Defnedildiği Mezarlık - BEDİÜZZAMAN AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - KORUKNET TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
Adı Soyadı     - ZEYNEP GÜLER
Doğum Tarihi         - 1924
Defnedildiği Mezarlık - BEDİÜZZAMAN AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - ÖZLEK CAMİİ TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 19.10.2017 Şanlıurfa Taziye