Şanlıurfa Taziye Listesi (24.10.2017)

Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor.

6037 Okunma
Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
-------------------------------------
Adı Soyadı: Ömer Coşandal (77)
Merhum kürkçü Ahmet'in oğlu, merhum İbrahim Coşandal'ın kardeşi, Ahmet ve Mustafa Coşandal'ın babaları, merhum Metin Sunay, Bekir Çelik ve Mustafa Erkasap'ın kayınbabası, Ömer Coşandal (77) Hakkın Rahmetine kavuşmuştur Cenazesi 24 Ekim salı günü öğle namazına müteakiben Harran kapı camisinden alınarak Harran kapı aile mezarlığına defin edilecektir.
Taziyesi Karaköprü taziye evi
------------------------------------
Adı Soyadı: Garip Oğuz  
Viranşehirli Hemşerimiz Oğuz Ailesinden Süleyman Oğuz, Veysi Oğuz, Adnan Oğuz, Mehmet Oğuz, Faysal Oğuz, Murat Oğuz ve Feyzi Oğuz’un Babaları, Tekye Mahallesi Eski Muhtarı, tüm toplum tarafından sevilen, sayılan güler yüzlü, yardımsever değerli insan Garip_Oğuz Bugün Vefat etmiştir. Cenazesi Bugün Öğlen namazında Tekye camisinde kılınacak Öğlen Namazına Müteakkip, Eski Mezarlıkta Defin edilecektir. 
Taziyesi Viranşehir Tekye Mahallesi Hacı Hassun Öztop Taziye Evinde Yapılacaktır. 
-------------------------------------
Viranşehirli Hemşerimiz Erkan Ailesinden Merhum Seyithan Erkan, Merhum Sinan Erkan, Merhum Mehmet Sinan Erkan’ın kardeşleri, Mustafa Erkan, Muharrem Erkan ve Mehmet Sinan Erkan’ın Babaları Hacı_Gazi_Erkan dün vefat Etmiştir. 
Taziyesi Viranşehir Karkali Köyü Taziye Evinde Yapılacaktır.
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 24.10.2017 Şanlıurfa Taziye