Birecik’in içme suyu sorunu çözülüyor

Şanlıurfa'nın Birecik İlçesinde içme suyu sorunu çeken mahallelerde çalışma başlatıldı.

6024 Okunma
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Birecik Şubesi, içme suyu bulunmayan tüm kırsal mahallelerde içme suyu temini için sondaj çalışmalarına ve içme suyu altyapı döşeme işlemlerine devam ediyor.
 
ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne bağlı teknik ekipler, içme suyu olmayan kırsal mahallelerde hazırlanan jeofizik raporlar doğrultusunda sondaj kuyusu kazarak, kesintisiz, temiz ve sağlıklı içme suyu temini adına çalışmalarını sürdürüyor.
 
ŞUSKİ Genel Müdürlüğü  Birecik Şubesi Birim Sorumlusu Mustafa KARADAŞ, “İnnaplı Mahallemizdeki sondaj çalışmamız tamamlandı. Şuanda deneme safhasındadır. Mahallemizin alt yapı çalışmaları bitmiş olup  bir hafta içerisinde suyu şebekeye vererek dağıtımını sağlayacağız. Yine Çiftlik Mahallesinde tüm hanelerin su ihtiyacının karşılanması için alt yapı şebeke çalışmamız başlanmıştır.  Diğer mahallelerimizde de altyapı ve içme suyu temini çalışmalarımız devam etmektedir. Halkımıza en iyi hizmeti verebilmek  için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
 
Birecik İlçe Kaymakamı Kadir PERÇİ, yapılan bu çalışmalardan dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Nihat ÇİFTÇİ’ye ve ŞUSKİ Birecik Temsilcilerine teşekkür etti. 
 
 
Etiketler Şanlıurfa ŞUSKİ Birecik İçme Suyu