ADEM İle kadınlar artık iş hayatında daha aktif

Birecikli kadınlar ADEM İle iş hayatında daha aktif rol üstleniyor.

4515 Okunma
Birecik İlçe Kaymakamlığınca hayata geçirilen Aile Destek ve Eğitim Merkezi (ADEM), kadınlarımızı  hayatın her aşamasında, sosyal kültürel etkinliklerde ve iş hayatında görme anlayışı ile kuruldu. İlçemizde yaşayan, kendini sosyal hayata kapatan hanımlarımızı evden çıkartarak sosyalleşmelerini ve özellikle de onların el becerilerini geliştirmelerini hedefleyen bir anlayışla, birçok branşta kurs veriyor.
 
Aile Destek ve Eğitim Merkezi’nin faaliyete geçmesi adına büyük çaba harcayan Kaymakamımız Kadir PERÇİ, eşi Fadime PERÇİ hanımefendi ile beraber ADEM’e bir ziyaret gerçekleştirerek, hem ADEM’in ilk kursiyerlerinin heyecanına ortak oldu, hem de büyük özen ile hazırlamış oldukları ürünleri inceleyerek, hakkında bilgi aldı. Kursiyerleri tebrik ederek başarılar diledi.
 
Birçok bayana umut kapısı olan ADEM’deki kurslarda yöresel gıda ürünlerine yer verilerek bu ürünlerin hazırlanması ve pazarlanması konusunda kursiyerlere eğitim veriliyor. Yöremize özgü nakış ve el sanatları gün yüzüne çıkartılıp bunların tanıtılması için çalışmalar yürütülüyor. Kursiyerlerin ilerde meslek sahibi olabilmeleri için birçok alanda eğitim veriyor. Kursiyerlerimizin 0-6 yaş grubu çocukları ise ücretsiz olarak eğitim bakım hizmetlerinden yararlanıyor.
 
Birecik Proje Ofisi Personelleri tarafından organize edilen Aile Destek ve Eğitim Merkezi’ndeki kursiyerlerin yapmış oldukları yöresel gıda ve el sanatları ürünlerinin satışı gerçekleştiriliyor, kuaförlük bölümünde ise kursiyerler bayanlara hizmet veriyor.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Aile Destek ve Eğitim Merkezi kursiyerleri, yakın bir zamanda eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını alacak, meslek sahibi olarak aile bütçelerine katkı sunacak ve belki de iş kadını olarak birçok kişiye istihdam 
 
 
Etiketler ADEM Şanlıurfa Birecik