Şanlıurfa Taziye Listesi (27.10.2017)

Şanlıurfa taziye duyurularında bugün.

7517 Okunma
Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor. Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
--------------------------------------
Adı Soyadı: İsmet Alay (93)
Şanlıurfa eşrafından İstanbul'da mukim olan merhum Mehmet ALAY'ın hanımı, Hasan, merhum Necmi, Halil, Mahmut ve Cemal alayın anneleri Halit, İsmail uğur Ve Bedih haberveren’in kayınvalidesi zeki alayın yengesi İsmet alay Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi bugün (27.10.2017) cuma namazına mütakiben büyükçekmece Küba camiiinde kılınarak gürpınar mezarlığı na defnedilecektir
------------------------------------
Adı Soyadı: Şehit: Sefanur Parhan Tankçı Onbaşı (23)
Urfa cesur eski şoförlerinden Halil Parhan'ın oğlu, Fehmi Parhan'ın kardeşi, Ömer ve Uğur Kılıç'ın halası oğlu, İbrahim Halil ve İrfan Saygan'ın teyzesi oğlu, Şanlıurfalı Sefanur Parhan askerlik görevini yapmakta olduğu Tekirdağ da sele kapılarak görevi başında şehit düşmüştür.
Cenazesi 27 Ekim 2017 Cuma namazına müteakip İzmir Beşikçioğlu Camisinden alınarak Kadifekale Şehitliğine defin edilecektir. 
------------------------------------
Adı Soyadı: Özkan Talan
Viranşehirli Hemşerimiz TALAN Ailesinden Süleyman Talan’ın Oğlu, Şeyhmus Talan, Mahmut Talan’ın Yeğenleri, Mustafa Talan, Gökhan Talan ve Orhan Talan’ın Kardeşleri, Özkan Talan Bugün Vefat etmiştir. Taziyesi Viranşehir Yeni Mahalle Hıncık Camisi Taziye Evinde Yapılmaktadır. 
-----------------------------------------------------
Adı Soyadı     - HASAN HÜSNÜ İZGÖRDÜ
Doğum Tarihi         - 1927
Defnedildiği Mezarlık - HARRANKAPI AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - HARRANKAPI TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
Adı Soyadı     - ZÜBEYDE ÇÖLBAY
Doğum Tarihi         - 1923
Defnedildiği Mezarlık - HARRANKAPI AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - ŞEYH FATİH TEKKESİ TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
Adı Soyadı     - ZİNİ KAÇAR
Doğum Tarihi         - 1930
Defnedildiği Mezarlık - YENİ ASRİ AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - HZ.HAMZA TAZİYE EVİ
------------------------------------------------------
Adı Soyadı     - CEVHER UŞAR
Doğum Tarihi         - 1942
Defnedildiği Mezarlık - BEDİÜZZAMAN AİLE MEZARLIĞI
Taziye Evi - DİREKLİ TAZİYE EVİ
 
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 27.10.2017 Şanlıurfa Taziye