Karatepe’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Ceylanpınar İlçe Kaymakamı Cumhuriyetin 94. Yıldönümünde bir mesaj yayınlayarak herkesin Cumhuriyet Bayramını kutladı.

5169 Okunma
Kıymetli Ceylanpınarlılar,
Cumhuriyetimizin ilanının 94. Yıldönümüne birlik ve beraberlik içerisinde erişmiş bulunuyoruz.
 
Kıymetli Ceylanpınarlılar,
Devlet; millet, vatan ve kuralların birleşimidir. Devleti asli unsuru olan milletin, yaşadığı vatanı üzerinde, kendini devlet yönetiminde en etkili şekilde göstereceği yönetim şekli de Cumhuriyettir. Cumhuriyetimiz ilan edilene dek birçok devlet kurmuş olan, cihana adaleti ile hükmeden, bağımsızlığına canı kadar düşkün olan asil milletimizin niteliğine en uygun çağdaş yönetim şeklidir Cumhuriyet.
 
Kıymetli Ceylanpınarlılar,
Devletimiz Cumhuriyetimizin ilanından bu yana siyasi, ekonomik ve sosyal açıdan en güçlü dönemini yaşamaktadır. Artık dünyanın sayılı ekonomileri arasında layık olduğu yerlere yükselen devletimiz, kendi öz değerleri ile barışık bir yönetim anlayışı ile güçlenme potansiyelini hız kesmeden sürdürmektedir. Yapılan ve yapılmaya devam eden reformlarla yönetimimiz artık çağdaş ve daha da demokratik hale gelmiştir. Nitekim Devletimizin Başı ve Başkomutanımız olan Cumhurbaşkanımız, artık Milletimiz tarafından doğrudan seçilmektedir. Yasama, yürütme ve yargı sistemlerindeki tüm mekanizmalar çok daha sağlıklı bir şekilde çalışmakta ve “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesi devletimizin her aşamasında hakim olmaktadır.
 
Öte yandan, devletimiz şanlı Osmanlı tarihinde olduğu gibi bu gün de sadece kendi coğrafyası için değil, dünya üzerindeki tüm mazlumların umudu olmaya devam etmektedir. Dünya üzerinde nerede bir zülüm varsa devletimizin güçlü ve şefkatli eli oradadır. Bu vesile ile neredeyse nüfusu kadar Suriyeli muhacir kardeşimizle yıllardır misafirperverlik gösteren Ceylanpınarlılara bir kez daha teşekkür etmeyi bir borç bilirim.
 
Kıymetli Ceylanpınarlılar,
Elbette ki geçmişte olduğu gibi bu gün de devletimizin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne kasteden birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan, aramıza nifak tohumları yerleştirmek isteyen, devletimizin yükselişini engellemek isteyen hainler vardır. Bu hainler en son 15 Temmuz gecesi milletimizin iradesine kastettiler. Milli idaremizin tecelligahı Yüce Meclisimizi dahi bombaladılar. Gözleri dönmüş vatan hainleri biri Ceylanpınarlı Ümit YOLCU olmak üzere toplam 248 Vatan Evladımızı şehit ettiler. Ancak Çanakkale’de 7 düvele karşı, dünyanın en güçlü donanmalara karşı ayağındaki çarıkla vatanını teslim etmeyen dedelerin torunları olan Asil Milletimiz, çiğnetmedi namusunu ve asla çiğnetmeyecek. Bu ruh bizde var olduğu sürece asla başaramayacaklar; bizi bölemeyecekler; kazanan mutlaka Hak’ka tapan milletimizin olacaktır…
 
Kıymetli Ceylanpınarlılar, Değerli Kamu Görevlileri,
Bizlere düşen görev, Cumhuriyetimize, Cumhuriyetimizin kazanımlarına sıkı sıkıya sarılarak, şehitlerimizin mirasına sahip çıkmak, daha da çok çalışmak ve istikbale köklerimizden gelen değerlerimizle koşmaya devam etmektir. Bu noktada tüm kamu görevlilerinin Gazilerimize ve Şehit ailelerimize gereken özeni göstermelerini ve hizmet sunumunda öncelik gösterilmesini de hassaten rica ediyorum.
 
Kıymetli Ceylanpınarlılar, Değerli Kamu Görevlileri,
Bu duygu ve düşünceler içerisinde Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını olmak üzere, ebediyete intikal eden; topraklarımızı vatan, bayrağımızı bayrak olarak anlamlı kılan tüm Gazi ve Şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükran duyguları ile bir kez daha anıyor, hayatta olan Gazilerimize de uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum.
Selam ve saygılarımla... 
 
 
Etiketler Ceylanpınar Ahmet Karatepe Cumhuriyet Bayramı