Şanlıurfa Taziye Listesi (28.10.2017)

Şanlıurfa taziye haberlerinde bugün.

5885 Okunma
Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor. Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
----------------------------------------------
Adı Soyadı: Mustafa Tahtabaşı (38)
Erol, Çetin, Metin ve Murat Tahtabaşı'nın kardeşleri, Şükrü Tahtabaşı'nın oğlu terzi Mustafa Tahtabaşı geçirdiği trafik kazası sonucu Hakkin Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi 28 Ekim cumartesi öğle namazına müteakip Yusufpaşa camisinden alınarak yeni Asri mezarlıkta defin edilecektir. 
Taziyesi İpekyol Oruç cami taziye evinde
----------------------------------------------
Adı Soyadı: İsmail Besuf
Urfa'da Amatör futbolcu ve teknik adam olarak uzun yıllar hizmet eden DSİ den emekli Spor camiasının yakından tanıdığı İsmail Besuf (İsmail Dayı) Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi cumartesi günü saat 15:00de Sırrın aile mezarlığında defin edilecektir.
----------------------------------------------
Adı Soyadı: İsmet Alay (93)
Şanlıurfa eşrafından İstanbul'da mukim olan merhum Mehmet ALAY'ın hanımı, Hasan, merhum Necmi, Halil, Mahmut ve Cemal alayın anneleri Halit, İsmail uğur Ve Bedih Haberveren’in kayınvalidesi zeki alayın yengesi İsmet alay Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi dün (27.10.2017) cuma namazına mütakiben büyükçekmece Küba camiiinde kılınarak gürpınar mezarlığı na defnedilmiştir.
----------------------------------------------
Adı Soyadı: Sinan Koyun
Viranşehirli Hemşerimiz KOYUN Ailesinden Eski Derik caddesinde Peynirci Seydo Koyun’un Ağabeyi, Abdullah Koyun, Cebrail(Mella) Koyun ve İsrafil Koyun’un babası Sinan Koyun Bugün Vefat etmiştir.
Taziyesi Viranşehir Kale Mahallesi Hacı Memduh Şeyhmusoğlu Taziye Evinde Yapılmaktadır. 
----------------------------------------------
 
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa 28.10.2017 Şanlıurfa Taziye