Birecik’te El Sanatları Çarşısı’nın Temeli Atıldı

Birecik İlçe Kaymakamlığının hayata geçirdiği El Sanatları Çarşısının temeli atıldı.

5293 Okunma
Birecik İlçe Kaymakamlığının Proje Ofisi tarafında organize edilen “El Sanatları Çarşısı” projesi için GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Birecik İlçe Kaymakamlığı arasında protokol imzalanmıştı. Fırat kenarındaki sahil park içerisinde yer alan saat kulesinin yanında kurulacak olan El Sanatları Çarşısının temeli dün atıldı.
 
Birecik Aile Destek ve Eğitim Merkezindeki kurslara katılarak sertifika alan ve meslek sahibi olmuş bayanlar, kurulacak el sanatları çarşında iş yeri açıp kendi yapmış olduğu el sanatı ürünlerinin satışını gerçekleştirebilecek. Böylece insanlar hem meslek hem de iş sahibi olarak aile bütçelerine katkı sağlayabilecekler.
 
Ayrıca gelen yerli-yabancı turistlerin Birecik’teki su sporlarını ve Birecik Köprüsünü rahat bir şekilde izleyebilecekleri, Fırat nehrinin eşsiz güzelliğini suyun tüm saflığını, temizliğini, güneşin batışını seyredecekleri bir dinlenme alanı kurulacak. İlçemiz turizmine değer katacak olan El Sanatları Çarşısı, yaz kış kullanılabilecek şekilde dizayn edilecek. Ahşaptan yapılacak olan çarşının yılsonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.
 
Etiketler Birecik İlçe Kaymakamlığı Birecik El sanatları