Şanlıurfa Taziye Listesi (31.10.2017)

Şanlıurfalı hemşerilerimizin bugünkü taziye listesi.

4284 Okunma
Şanlıurfa’da yüzyıllardır süregelen geleneksel toplumsal yapıya bağlı olarak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmede önemli bir yere sahip olan taziye kültürü devam ediyor. Eskiden herkesin birbirini tanıdığı hangi ailenin taziyesi olduğu kısa sürede öğrenilirken Şanlıurfa’da yaşanan toplumsal değişmeler bu kültüründe modern hayata uyum sağlamasına neden oluyor. Şehrin büyümesi ve mesafelerin uzamasından dolayı taziyelerden haberdar olunması da bir o kadar zorlaşıyor. Gelişen teknoloji ve sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşması taziye duyurularının da bu mecradan yapılmasına olanak sağlıyor. Urafobjektif.com olarak vefat eden Urfalı merhum ve merhumelerin bilgilerini; adı soyadı, yaşı, defnedildiği mezarlık ve taziye evini haberlerimizle vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. İşte vefat eden Urfalı hemşerilerimiz ve bilgileri; 
------------------------------------------
Adı Soyadı: Abdullah demir 
Şanlıurfa cezaevinden emekli merhum İsa Demir'in oğlu, Bakır, İmam, Mahmut, Ahmet ve Mustafa Demir'in kardeşi,Mehmet ve Mahmut Demir'in babası,Hüseyin Kaçar hocanın eniştesi,Abdullah Demir Hakkın Rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi 30.10.2017 günü öğle namazına müteakiben defin edilmiştir.
Taziyesi Harran kapı taziye evinde yapılmaktadır.
------------------------------------------
Adı Soyadı: Leylan Kılıç (72)
Merhum Bekir Kılıç'ın kızı, merhum Hüseyin Alo eşi,Bekir,Aziz ve Mehmet Kılıç'ın abları,Kemal,Hikmet ve Murat Kılıç'ın anneleri,Halil,ismail ve Celal Direkli'nin yengeleri,Leylan Kılıç Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. 
Cenezasi dün ikindi namazına müteakip Yusuf paşa camisinden kaldırılmıştır.
Taziye Esentepe Demirci cami taziye evindedir
--------------------------------------------
İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn 
"Şüphesiz biz allah'tan geldik ve o'na döneceğiz."
 
‘‘Biz Allah’tan gelmiş ve Allah’a gidiyoruz.. Ve biz ahirette yine O’na dönücüleriz. Allah’ım, onu (ölüyü) yüce huzurunda iyilerden yaz. Kitabı illiyyine koy. Arkada kalan çoluk çocuğuna halef ver, O’nun sevabından bizleri uzaklaştırma ve bundan sonra bizleri fitneye sokma. ”
 
Urfaobjektif.com ailesi olarak Vefat eden Şanlıurfalı hemşerilerimize Allahtan Rahmet geriye kalan yakınlarına sabır diliyoruz.
 
 
Etiketler 31.10.2017 Şanlıurfa Taziye Şanlıurfa