Hosab, OSB'nin cazibe merkezi haline gelecek

HOSAB Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nin cazibe merkezi olacak.

6218 Okunma
Hazır Giyim Organize Sanayi Kümelenmesi Sosyal Tesisleri (hosab), Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nin cazibe merkezi olacak.
 
Hazır giyim ve tekstil anlamında adından söz ettirecek olan hosab’un temeli atıldı. Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu proje bölgeye canlılık katacak. 2.bölgede kısa süre önce inşaat çalışmalarına başlanılan Hazır Giyim Organize Sanayi Kümelenmesi projesi Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın desteği ile hizmete sunulacak.
 
Tekstil ve Hazır giyim sektöründe birçok yatırımcının uğrak yeri olacak olan hosab, 4500 metre kare alanda inşa edilecek. Uydu banka şubeleri, bankamatikler, restorantlar, marketler, spor alanları, çocuk kreşi gibi hizmet alanları bu cazibe merkezinde yer alacak.
 
Bu projenin yüzde 75’i Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından hibe edilecek olup, yüzde 25 ise OSB tarafından karşılanacak.
 
Aksu; ‘Yatırımcıların işi kolaylaşacak’ Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu, bölgeye kazandırılacak olan çok amaçlı cazibe merkezinin, yatırımcıların işini kolaylaştıracağını söyledi.
 
1 ve 2. Organize Sanayi Bölgesinin cazibe merkezi olacak olan hosab sosyal tesisi, 2018 yılının ilk aylarında tamamlanıp hizmete gireceği belirtildi.
 
 
 
Etiketler Şanlıurfa OSB Cazibe Merkezi