Bilinçsiz sulamaya yönelik seminer gerçekleştirildi

TİGEM işletmelerdeki yıllık faaliyetlerin değerlendirilmesi semineri düzenledi.

4738 Okunma
Genel Müdürlüğümüzün 2017 yılı Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında 23-27 Ekim 2017 tarihleri arasında “İşletmelerdeki Yıllık Faaliyetlerin Değerlendirilmesi Semineri” düzenlendi.
 
Anadolu Tarım İşletmesinde gerçekleştirilen ve işletmelerimizde görevli tarımsal yapılar ve sulama şefleri ile mühendislerinin katıldığı seminerde; işletmelere ait toprak ve su kaynağı varlığı, sulama tesis varlığı, bitki deseni ve ekilişi alanı, sulanan bitkilerin su tüketimleri ve uygulanan sulama suyu miktarı, bitki su tüketimleri ile verilen sulama suyu miktarının karşılaştırılması, sulanan bitkilerde su verim ilişkileri, sulu ziraat ekilişi yapılan bitkilerin maliyet analizi konularında Tarımsal Yapılar ve Sulama Daire başkanı Ertuğrul Anbar ve Şube Müdürü Metin Yurtyapan tarafından katılımcılar bilgilendirildi.
 
Ayrıca Anadolu, Altınova ve Ceylanpınar Tarım İşletmelerinde sulama sistemlerinin otomasyonu konusunda ilgili firma temsilcilerinin sunum yaptığı seminerde uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi.
 
Karşılıklı soru-cevap şeklinde süren ve oldukça verimli geçen seminerde katılımcılar, kendi işletmelerindeki mevcut sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulundu.
 
 
Etiketler Şanlıurfa Bilinçsiz Sulama Tigem Ceylanpınar